Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğrencilerine Şehir Dışı Etkinlik Alternatifleri

Üniversite okumayı istememizdeki en önemli neden sonrasında hayatımızda iyi bir kariyer edinebilmek gibi görünse de aslında iş hayatına atılmadan önce gençliğimizin en güzel yıllarını olabildiğince güzel, verimli ve eğlenceli şekilde geçirebilmek de hepimizin üniversite okumayı istememizdeki bir başka önemli neden. Peki üniversite hayatımızı sosyal anlamda gerçekten de güzel, hareketli ve eğlenceli yaşayabiliyor muyuz? Üniversitelerin kendilerinin gerçekleştirdikleri organizasyonlar ya da öğrencilerin oluşturdukları kulüpler ve bunların gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler bu noktada çok belirleyici oluyor olsa da daha eğlenceli ve hareketli bir üniversite hayatı için bizlerin de zaman zaman biraz harekete geçmemiz gerekmekte. Bu yazımızda Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencilerine şehir merkezi dışında farklı ve eğlenceli bir hafta sonu geçirebilmeleri için iki farklı alternatif sunmak istedik. Bunlardan birisi bir doğa etkinliği olan kamp yapma diğeri ise eğlenceli ve hareketli bir gece hayatı vadeden İstanbul’a yapılacak bir hafta sonu kaçamağı.

ESKİŞEHİR ÇEVRESİNDE KAMP
bu-yaz-icin-10-kamp-rotasi-477858-5
Eskişehir çevresinde doğa severler için oldukça çekici kamp alanları mevcut olsa da biz bunlardan rahatsız edilmeden kamp yapmaya en uygun olanlarını sizler için derledik. Yakın arkadaşlarınızla organize edeceğiniz bir kamp gezisi sizlere hem doğayla iç içe hem de eğlenceli bir hafta sonu sunabilir.

Büyükyayla Göleti
büyükyaylagöleti

Eskişehir-Afyon karayolunun 84. kilometresinde bulunan Büyükyayla göleti sizlere çam ağaçları arasında muhteşem bir göl manzarası eşliğinde kamp yapma imkanı sunuyor. Hafta sonları kalabalık olmaması nedeniyle özellikle tercih edilebilecek bir kamp alanı.

Yazılıkaya Köyü
yazılıkaya

Han İlçesi’ndeki Yazılıkaya Köyü Eskişehir’e 73 km uzaklıkta. Frig’lere ait Midas Anıtı’na ev sahipliği yapan bölgede kamp yaparak hem doğayı hem de antik dönem tarihini teneffüs edebilirsiniz.

Avlakkaya Bölgesi
160044,avlakkaya1000

Ben sadece kamp değil doğa yürüyüşü de yapmak isterim arkadaş diyenlerdenseniz işte size tam yeri. Eskişehir-Mihalgazi yolunun 25. kilometresinden Avlağı deresini takip ederek ulaşabileceğiniz bu doğa harikası bölgede dilediğiniz yerde kamp yapabilir, dere boyunca doğa yürüyüşünün tadını çıkarabilirisiniz. Şelaleyi görmeyi de unutmayın.

İSTANBUL EĞLENCE HAYATINA BİR HAFTA SONU KAÇAMAĞI
nhtest
İstanbul, gece ve eğlence hayatının tartışmasız en yoğun yaşandığı şehir. Eskişehir, trenle 2,5 otobüsle sadece 4 saatlik mesafesi ile bu kozmopolit şehre uygun fiyatla erişimi kolay bir konumda. Kısa sayılabilecek bir yolculukla kendinizi İstanbul’un hareketli eğlence hayatı içine atabilirsiniz. Peki Eskişehir’den bir üniversite öğrencisi olarak İstanbul’a yapabileceğiniz bir hafta sonu ziyaretinde ekonomik olarak en uygun şekilde nasıl konaklayabilirsiniz. Bu noktada da devreye yurt dışında üniversite öğrencileri tarafından oldukça yoğun şekilde kullanılan ve ülkemizde de son dönemde yaygınlaşmaya başlayan hostel konaklama seçeneği giriyor. Hostel konaklamalarında gecelik fiyatlar oldukça uygun. Aynı odada farklı insanlarla kalındığı ve konsepti nedeniyle diğer konuklarla yeme içme alanlarında daha yoğun bir arada bulunulduğu için, doğal olarak sosyalleşme imkanı da oldukça fazla. Yani hostel konaklamalarında genellikle yabancı ülkelerden gelen gençler ve üniversite öğrencileri ile sosyalleşme imkanı bulunuyor ki zaten hostel konaklaması yapanların genel amacı ucuz konaklamanın dışında konseptin bu yönünden de faydalanmak. Bu şekilde yapacağınız konaklama ile konakladığınız hosteldeki diğer öğrenci ve gençlerle İstanbul’da en uygun mekanlarda en uygun fiyatlarla nasıl eğlenebileceğiniz konusunda da en iyi tüyoları alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Biz de işinizi kolaylaştırmak adına İstanbul’da en uygun fiyatlarla konaklama yapabileceğiniz eğlence merkezlerine yakın en iyi hostelleri sizler için derledik.

Chambers Of The Boheme
boheme

Beyoğlu bölgesindeki bu hostelde gecelik kişi başı 40-50 TL gibi oldukça uygun bir fiyatla konaklamanız mümkün. Konumu nedeniyle Beyoğlu/ Taksim bölgesindeki eğlence mekanlarına oldukça yakın olan hostel çoklukla yurt dışından İstanbul’a turistik ve eğlence amaçlı gelen yabancıları konuk ediyor.

Green House
green house
Taksim bölgesindeki bu hostelde kişi başı gecelik 50-55 TL gibi uygun bir fiyatla konaklayabilirsiniz. Beyoğlu ve Beşiktaş gibi gece hayatı merkezlerine yakınlığı ve çoğunluğu gençlerden oluşan yerli ve yabancı konuklarla sosyalleşme imkanı bu hostelde kalanlara keyifli bir İstanbul hafta sonu tatili vaad ediyor.

World House Hostel
world-house-istanbul
Sultanahmet bölgesindeki bu hostelde kişi başı gecelik 60-70
TL civarında konaklamak mümkün. Çoklukla İstanbul’a turistik amaçlı gelen yabancıların konaklama yaptığı bu hostelde dünyanın her yerinden gelen yabancılarla sosyalleşebilir, içinde yer aldığı tarihi yarımadayı da dilediğiniz gibi deneyimleyebilirsiniz.

Bunk Hostel Taksim
FDS_8109 r
Yine Taksim bölgesindeki bu hostel çoklukla gerek yurt dışı gerekse de yurt içinden eğlence amaçlı İstanbul’a gelen bir kitleyi misafir ediyor. Gecelik kişi başı 80-90 TL aralığında konaklayabileceğiniz bu hostel konumu itibarı ile Beyoğlu ve Beşiktaş bölgesindeki eğlence mekanlarına da oldukça yakın. Sosyalleşmek ve İstanbul gece hayatını ulaşım sorunu olmaksızın deneyimlemek için bire bir bir hostel.

Gördüğünüz üzere siz Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencilerine birbirinden tamamen farklı 2 etkinlik alternatifi sunuyoruz. Artık hangisini tercih edeceğiniz, bu hafta sonundaki modunuza kalmış. ;)

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>