Yılbaşında Gidilmesi Gereken 5 Şehir

Yeni yıla farklı bir ülkede girmeye ne dersiniz? Yaklaşık bir buçuk ay sonra 2016’ya gireceğimiz yepyeni bir yıl bizleri bekliyor. Dünya’nın dört bir yanında başlayacak yeni yıl hazırlıklarıyla birlikte bizde yeni yılda nereye gideceğinize dair önerilerimizi sizlerle paylaşalım istedik. Bu yılbaşında siz nerede olmak isterdiniz? Yılbaşının en cazibeli kutlandığı şehirleri de sizler için sıraladık; 


1-) ABD, New York

 

Yılbaşı denilince tüm ihtişamı ve cazibesiyle aklımıza ilk olarak New York gelir. Dünyanın en ışıltılı, gösterişli şehri olan New York, yılbaşı kutlamalarının da oldukça keyifli ve gösterişli yaşanmasına neden oluyor.

New York’ta yeni yıl Times Meydanı’nda kutlanarak başlıyor. Yaklaşık 1 milyon kişinin gitmiş olduğu Times Meydanı’nda birçok insan saniyeleri geriye doğru sayıyor. Daha sonrasında şehrin popüler gece kulüplerinde yeni yıl eğlencesi devam ediyor. Eğer siz yeni yılda New York’ta olacaksanız, Brooklyn Köprüsü üzerinde çılgınlarca yürüyüp manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.


 2-) Fransa, Paris

 

 

Açıkhava müzesi olarak tarif edilen Paris’te hem romantikliği hem de eğlenceyi aynı anda yakalabilirsiniz. Paris’te yeni yıl kutlamaları Champs Elysées bölgesinde oluşmaktadır. Manzara eşliğinde şampanyamı içmek istiyorum diyenlerdenseniz Sacré Coeur tam size göre! Eyfel Kulesi’nin özenle yapılmış ışıklandırılması ise gece saat 01:00 civari söndürülmektedir. Havai fişek gösterileri ile devam eden gece de saat 00:00’i bulduğu anda insanlar birbirini tanısın ya da tanımasın birbirleriyle öpüşürler. Eğer bu yılbaşında Paris’te olacaksanız mutlaka Seine Nehri üzerinde ışıklandırılmış tekneler ile dolaşın. Herkese mutlu yıllar!


 

3-) Avustralya Sidney

sidney2

Sidney yeni yıla yaz mevsiminde giriyor. Yani bu ne demek? Bikininiz ile Noel Baba’yı görebilmeniz mümkün… :) Bir başka güzelliğe sahip olan Sidney, yeni yılda farklılık sunuyor. Yazın ortasında kar küreleri, Noel Baba ve kızaklarıyla oluşan bu görsel şölen kesinlikle ilgi çekici. Görkemli gece kulüplerinden, öğrenci barlarına kadar Sidney her bütçeye sınırsız eğlence imkanı tanıyor. Eğer siz yeni yılda Sidney’de bulunacaksanız Liman Bölgesi’nde olmalısınız. Havai fişek gösterileriyle Sidney Köprüsü’nün manzarasıyla geri sayıma başlayabilirsiniz. 


 

4-) İspanya Barselona

 

 

Eğlence şehri olarak tanımladığımız Barselona, yeni yılda da adından söz ettiriyor. Eğer siz yeni yılda Barselona’da olacaksanız La Rambla’da geceye keyifli adımlarla başlayabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Barselona’daki kulüplerde eğlenceye günün ilk ışıklarına kadar devam edebilirsiniz. İspanyollar saat on ikiyi bulduğu anda ağızlarına tam on iki tane üzüm atıyorlar. Bu yapmış oldukları geleneğin nedeni ise “iyi bir şans”… Siz de yeni yılda şanslı olmak istiyorsanız, cebinize çantanıza on iki üzümü sıkıştırın. Bizden söylemesi! 


5-) İzlanda Reykjavik’den yeni yıla bir merhaba!  

 

 

İzlanda’nın başkenti Reykjavik soğuk bir kent olmasıyla bilinsede gece eğlenceleri oldukça sıcak geçmektedir. Bu sıcaklıkların temelinde ise gecelerin ve müzisyenlerin etkisi oldukça büyüktür. Kuzey Kutbu’nun hemen dibinde yeni yıl etkinlikleri havanın saat dört de kapanmasıyla birlikte akşam saat altı da Reykjavik Katedrali önünde başlamaktadır. Havai fişek gösterileri altında eğlenebilir, benzersiz bir yılbaşı tecrübesi yaşayabilirsiniz. 

Herkese şimdiden mutlu yıllar, keyifli seyahatler dileriz. Haydi geeel 2016…

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>