Yılbaşı Tatili için Vizesiz Ülkeler

Yeni yıl yaklaşırken birçoğumuzun aklında Perşembe-Cuma-Cumartesi ve Pazar’dan oluşan 4 günlük tatili en iyi nasıl değerlendirebilirim? sorusu dönüyor biliyoruz :) İşte bu yüzden evde oturup yılbaşı programlarını izlemek yerine kendi programını yapmak isteyenler için bir yazı hazırladık! Bu yılbaşında hem yurtiçi hem de yurtdışı için seyahatler planlayabilir, ülkemizde mevsim kışken yazlık yerlere giderek yeni yerler gezip görebilirsiniz.

1. Belgrad / Sırbistan

Listenin ilk sırasında Belgrad var. Özellikle haftasonu kaçamakları için düşük bütçeyle keyifli vakit geçirilebilecek bir yer olan Sırbistan’ın başkenti Belgrad, özellikle gece hayatı harika doğası, tarihi ve kültürel mirası, ve sadece 1,5-2 saat uçuş süresi ile kolay bir alternatif olabilir.

Belgrad’da çoğu önemli mekanın da hem yazlık hem kışlık yeri bulunuyor. Yazın daha çok nehir kenarında yer alan mekanlar çok daha yoğun oluyor. Kışın ise şehrin her yerine yayılmış gece kulüpleri yer alıyor. Müzik festivalleri, gece partileri, dans, eğlence… Belgrad’da aradığınızdan çok daha fazlasını bulabileceğinize eminiz :)

 2. Tayland

Rotamızı Balkanlardan Uzak Doğuya çevirdiğimiz listemizin ikinci sırasında Tayland var. Yine düşük bütçelere uygun ve gece hayatı, eğlence veözellikle yılbaşı kutlamaları için ideal :) Tayland’da başkenti Bangkok, gece hayatıyla ünlü Pattaya, balayı turizminin akla ilk gelen adresi Phuket ya da ülkenin geri kalan herhangi bir yeri…

Yılbaşı tatilinizi Tayland’da geçirecekseniz gündüz gezinizi Pattaya masaj salonlarında geleneksel Tai masajıyla geçirebilir gece ise Walking Street üzerindeki kulüplere girip Asyalı DJ’lerin Avrupai müzikleriyle doyasıya eğlenebilirsiniz.

3. UkraynaCarpathian-mountains.-Ukraine

Ukrayna’nın öne çıkan önemli konusu gece hayatı ve eğlencesi olsa da Ukrayna’nın tarihi değerleri, gezilecek yerleri, tabiatı, doğası, limanları mutlaka gidilip görülmesi gerekenleridir. Ukrayna’ya gittiğiniz zaman tabii ki ilk görmeniz ve gezmeniz gereken yeri Kiev‘dir. Sonra sırasıyla Odessa, Lviv, Simperefol gezmeniz gereken ziyaret noktalarıdır.

Ukrayna’da görmenizi önerdiğimiz yerler;

Karpatlar: Ukrayna’nın en önemli popüler tatil ve turist çeken merkezi Karpatlardır. Doğanın eşsiz güzelliklerinin bulunduğu Karpatlarda ormanlar, çayırlar bulunmaktadır. Karpatlar dağ ve gölleri, sert olmayan iklimi, şifalı kaynakları ile herkesi kendine hayran edebilcek bir noktadır.

Kiev: Dnipro Nehri üzerinde konumlandırışmış ve 3 milyon nüfusa sahip güzel bir manzaraya sahip bir şehirdir. Kiev denilince akla tabii ki Ukrayna’nın güzel mi güzel kızları gelir.

2. Dünya Savaşı hatırası sebebiyle yapılmış National Museum’u açık hava müzesini mutlaka görmenizi öneririz. Büyük ellerini yanlara açmış melek kanatları bulunan heykeli 400 metre ileriden bile görebilmeniz mümkündür. Bu açık hava müzesinde 2. Dünya Savaşı’nda kullanılmış olan tankları ve helikopterleri görebilirsiniz.

4. Karadağ

Balkanların keşfedilmemiş cennetlerinden biri olan Karadağ listemizin 4. sırasında. Ülkemizde ortalama bir tatil yapmak yerine Karadağ’da aynı bütçeyle lüks bir tatil yapabileceğinizi en başta belirtelim. Cennet koyları, olağanüstü enerjisi ve uygun fiyatlı lüks turizm hizmeti ile Karadağ’a ister koca bir yaz tatili için, ister hafta sonu kaçamağı için uğrayabilirsiniz. :)

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>