YANI BAŞIMIZDAKİ ŞEHİR; KOCAELİ

İstanbul’un yanı başındaki güzel şehir, Kocaeli. İşlerden bunaldığınızda, hayatınız monotonlaştığında, nefes almaya ihtiyaç duyduğunuzda, canınız kısa bir kaçamak istediğinde ya da yaz tatilini hem şehir içinde hem de şehir dışında geçirmek istediğinizde size her zaman bir can yeleği olur. İstanbul’a yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta olan Kocaeli, gezilmesi gereken güzel ve şirin şehirlerimizden biri. Peki, Kocaeli’ye giderseniz nereleri görmelisiniz? İşte, Kocaeli’de gezilecek görülecek yerler. Üstelik sitemiz üzerinden Metro Turizm‘den  %30 indirimli otobüs bileti satın alma fırsatı ile.

 

ÇARŞI

İzmit eğlence, İzmit çarşı, İzmit, İzmit otobüs bileti

Çarşı, İzmit

Çarşı, İzmit’te aradığınız her şeyi bulabilceğiniz yer diyebiliriz. Çarşıda her öğün yemek yiyebileceğiniz kafeler ve alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulunduğu gibi her saat kalabalık ve hareketli olan yürüyüş yolunda yürüyüş yapabilirsiniz. Gece, eğlenmek istediğinizde ise barlar sokağını tercih edebilirsiniz.

 

KÜLTÜR TEPESİ

körfez manzara, İzmit Saat Kulesi,

Saat Kulesi

Saat Kulesi’nin de içinde bulunduğu yazın sıcak günlerinde tatlı bir serinlik arayanların vazgeçilmezi olan Kültür Tepesi’nde bulunan kafede, körfez manzarasına karşı çay içebilir ya da banklarda oturup hem serinleyip hem de çekirdek çitleyebilirsiniz.

 

SEKAPARK

dsc01164

Sekapark

Mavi ile denizi özenle buluşturan noktalardan biri, Sekapark. Burada dilerseniz temiz hava ve güzel manzara size eşlik ederken çay içebilir dilerseniz de ailenizle birlikte bir pazar pikniği yapabilirsiniz. Ayrıca koşu ve yürüyüş yapmak için İzmit’te bulunan en uygun adreslerden biri Sekapark.

 

KOCAELİ FUARI

Kocaeli eğlence, Kocaeli Lunapark, Kocaeli otobüs bileti

Kocaeli Fuarı, lunapark

Türkiye’nin en büyük dönme dolabının Kocaeli Fuarı’nda olduğunu biliyor muydunuz? Kocaeli Fuarı, bahar aylarının sonuna doğru açılıp yaz sonuna kadar açık kalıyor. Fuar açık kaldığı süre boyunca çesitli eğlencelere ve konserlere ev sahipliği yapar. Lunaparkı da oldukça eğlenceli olan fuarın yanında alışveriş yapabileceğiniz bir alışveriş merkezi de bulunmaktadır.

 

KARTEPE

Kartepe, tatil, kış mevsimi, kar tatili

Kartepe

Son yıllarda daha çok önem kazanan ve sayılı kayak merkezlerimizden biri olan Kartepe, kış tatili için birçok insanın tercih ettiği yerlerden biri. Siz de gelecek kayak tatiliniz için Kartepe’yi tercih edebilirsiniz.

 

TATİL BELDELERİ

tatil, deniz, Kefken,Kerpe,Cebeci,Sarısu,Seyrek

Cebeci

Kocaeli’de kayak tatilinizi geçirebileceğiniz Kartepe olduğu gibi yaz tatilinizi de geçirebileceğiniz birçok belde bulunur. Berrak denizi ile keyifle tatil yapabileceğiniz beldelerden bazıları Kefken,Kerpe,Cebeci,Sarısu ve Seyrek’tir.

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>