Vize İsteyemen En Çekici Ülkeler

 

1-) Vizesiz ilk gideceğiniz yer şüphesiz Rusya olmalı!

IMG_1286

 

En yakınımızdaki ihtişamlı bir tarih. Dünyanın en güçlü siyasilerinden Rusya, votka kültüründen matruşkasına, Kızıl Meydanı’ndan eğlenceli gecelerine kadar Rusya bizi tüm davetkar haliyle bizi etkisi altına almayı bekliyor.

Rusya’da gezmenizi önerdiğimiz yerler;

Kızıl Meydan: Kızıl Meydan geçtiğimiz dönemlerde birçok olaya tanıklık etmiştir. Bu tarihi meydanın içerisinde etkileyici ve ihtişamlı yapılar bulunmaktadır. Rusya’ya geldiğiniz zaman Kızıl Meydan’ı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

Kremlin Sarayı: Rusya’da görmenizi önerdiğimiz diğer bir yapıt ise kuşkusuz Kremlin Sarayı’dır. Moskova’nın sembolü olarak bilinen bu saray, savunma kalesi olarak inşaa ettirilmiştir. Etrafını saran 19 metre yükseklikteki kırmızı duvarları ile saray büyüsünü daha da arttırmıştır. Kremlin Sarayı içerisinde bulunan kiliseleri ve 72 metre uzunluğa sahip kulesiyle de büyük beğeni toplamaktadır.

Puşkin Müzesi: Bu müze ziyaret edenleri etkilemekte kalmıyor adeta büyülüyor. Puşkin Müzesi’nin en çekicileri ise Truva Hazineleri eserleridir. Ayrıca Roma, Mısır dönemlerine ait birçok koleksiyonda ziyaretçilere sergileniyor.

Ayrıca ülkemizin önemli şairlerinden biri olan ve nesilden nesile şiirleri tüm ihtişamını sürdüren Nazım Hikmet’in de mezarlığı buradadır. 3 Haziran 1963’te vefat eden Nazım Hikmet‘in mezarı Moskova’daki Novo Deviçi Mezarlığı‘ndadır.

Rusya’da gezerken dikkat etmeniz gereken bir konu varsa oda kıyafettir! Rusya’da dolaşırken basit giyinmemenizi öneririz. Çünkü bu ülkede kadınlar markete giderken bile süslenip takıp takıştırıp giderler ve karşılarındaki kişileride öyle görmek isterler. Ayrıca bu ülkede kadınların bir şey taşımasına izin vermeyin. Erkeklerin böyle olaylarda tepkisiz kalması büyük kabalık sayılmaktadır.

Moskova’yı ayaklarınızın altında eğlenceli haliyle panoramik görmek istiyorsanız “Poklonnoya Tepesi” ve “Lenin Tepesini” tercih etmelisiniz. Şehrin ışıklandırılmış haliyle bu tepeler geceleri çok güzel olur.

Rusya’nın başkenti Moskova ve Saint Petersburg gezilmesi gereken şehirleri olsada Novgorod, Pskov, Vladimir de gezilip görülmesi gereken yerleridir.

 

strip_club

Gelelim Rusya’nın gece hayatına… Clubleri bizim Türkiye’deki clubler kadar gösterişli ihtişamlı olmasa da eğlence anlayışı kalitelidir bu Rusların… Mekan girişlerinde genelde kılık kıyafet kontrolü olur. Günlük hayatı bile pahalı olan Rusya’nın gece hayatıda İstanbul’la kıyaslamamız gerekirse İstanbul’un biraz daha üst seviyelerindedir. Rusya’da gece dışarı çıkmayı düşünüyorsanız cebinizde mutlaka paranız olmalı ve para harcamamaya çalışmamalısınız. :) Moskova’daki gece clublerinden tercihiniz ise bizce Tverskaya nehir kenarında bulunan gece clubleri olmalıdır. Gipsy ve Icon burada mükemmelliğini koruyan gece mekanlarıdır. Rusya’ya kadar gelmişken herkes tarafından bilinmeyen ve eğlenceli olduğunu düşündüğüm Strip Clublere gidebilirsiniz. Penthous tarafında bulunan taksicilerin yardımıyla Roxystrip Club‘e gidebilir buradaki eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

 

 

 

2-) Eğlencenin Sınırsız Adresi Ukrayna, Ukrayna, Ukrayna…

 

 

Ukrayna’nın öne çıkan önemli konusu gece hayatı ve eğlencesi olsa da Ukrayna’nın tarihi değerleri, gezilecek yerleri, tabiatı, doğası, limanları mutlaka gidilip görülmesi gerekenleridir. Ukrayna’ya gittiğiniz zaman tabii ki ilk görmeniz ve gezmeniz gereken yeri Kiev‘dir. Sonra sırasıyla Odessa, Lviv, Simperefol gezmeniz gereken ziyaret noktalarıdır.

Ukrayna’da görmenizi önerdiğimiz yerler;

 

Zdiar1

 

Kiev: Dnipro Nehri üzerinde konumlandırışmış ve 3 milyon nüfusa sahip güzel bir manzaraya sahip bir şehirdir. Kiev denilince akla tabii ki Ukrayna’nın güzel mi güzel kızları gelir. Öğrencilerin ve gençlerin gitmiş olduğu Forsage Bar da müziğin ritmini dansa dönüştürebilirsiniz. Açtıracağınız bir içki ile Ukrayna’lı arkadaş edinebilmeniz mümkündür. Kiev de gitmenizi önerdiğimiz diğer bir mekan ise, Sky Bar‘dır. Sky Bar diğer mekanlara göre biraz pahalıdır. Giriş ücreti alan bu mekanın içerisinde Ukrayna’nın kaliteli insanları bulunmaktadır. Kiev’de gece hayatı saat 23:00 gibi başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Kiev’in şehir merkezinde bulunan Arena en eski ve en ünlü discolardan biridir. Bar, cafe, karaoke bar, striptiz klubü gibi her anlayışa uygun eğlence tarzları birleştirilmiştir. Kiev’e geldiğiniz zaman Arena‘ya mutlaka gitmenizi öneririz. Kiev’de gitmenizi önerdiğimiz bir diğer mekan ise pokeriyle diskosuyla gecelerde ayrıcalığını koruyan Avalon gece clubüdür. Gece hayatının güzelliğinin yanı sıra grup grup gezen Ukrayna’lı genç kızları görebilmeniz mümkündür. Eğlencesine düşkün ve macera sever Türk erkekleri için mekanlar ve çevredeki clubler idealdir. İçkilerin pahalı olmadığı clubler de bir bira 10 – 15 TL civarındadır. Globus AVM‘nin girişinde yer alan Vodka Bar’da tercih edebilceğiniz mekanlardan biridir. Bu mekanda ister nargile içebilir, isterseniz de dans edip eğlenebilirsiniz.

 

Ayrıca Kiev’de Nezalezhnosti Meydanı’nı mutlaka görmenizi öneririz. Birbirinden farklı ve kaliteli mağazaların bulunduğu, lezzetli yemek yiyip içki içebilceğiniz, modernliğini korumuş cafeleriyle Nezalezhnosti adeta Kiev’in kalbinin attığı yerdir. Özgürlük heykelini gördüğünüz zaman anlamalısınız ki Nezalezhnosti’desiniz! Ayrıca bu meydanın aşağı tarafında Glabus adında bir Avm’de bulunmaktadır.

 

 

 

 

Odessa‘da Ukrayna’da gezmeniz gereken yerlerdendir. Odessa’da Golfstream’e mutlaka gitmenizi öneririz. Çeşitli şarapları tatmak ve ayrıca çılgın dans gösterilerinin sunulduğu bu gece clubünde karaoke yapabilir ya da dansda edebilirsiniz. Vip salonu bulunan bu mekanın tek hedefi, size iyi hizmet vermek olacaktır. Odessa’nın en bilinen diskolarından biri ise Palladium’dur. Sabahın ilk ışıklarına kadar açık olan bi disco da çok eğlenceli vakitgeçirebilirsiniz.

 

 

 

3-) Vizesiz Sırbistan…

Kısa süreli kaçamak bir tatil için bile olağanüstü bir seçenek sunan Sırbistan doğası, tarihi yerleri, keyifli gece hayatı ile mutlaka gezilip görülmesi gereken bir ülkedir. Sava Irmağına konumlandırılmış olan Sırbistan’ın başkenti Belgrad Zageb, Sofya, Saraybosna gibi diğer Balkan kentlerinin kendisinden imrendiği bir başkenttir. 1.2 Milyonluk bir nüfusa sahip olan Belgrad mimari yapıtlarından renkli gece hayatına kadar bir çok farklılığa ev sahipliği yapmaktadır. Eğlencenin hep olduğu bu şehir de barlar clublerin eğlencesi ve canlılığı sabaha kadar sürmektedir.

Belgrad’daki gece rotanızın başında Club 20/44 Belgrade Nightclub olmalıdır. Yaz kış açık olan bu tekne Sava Nehri üzerinde bulunmaktadır. Yaz mevsiminde teknenin güvertesi eğlenceli ve sınırları zorlayan çılgın bir dans pistine dönüşmektedir.

 

Belgrad bölgesindeki clublerden uğramanızı önerdiğimiz bir diğer mekan ise Plastic’dir. Kentin göbeğinde bulunan bu mekanda Sırp kızları ateşli gösteri ileri house müziklerinde tüm hünerlerini sunuyor. Belgrad’ın clubberları için en gözde uğrak mekanlarından diğer biri olan Plastic, şehrin tam göbeğinde yer almatadır.

Bu clublar dışında Povetarac, Dragstor Play, Terassa Lounge, Sound, Freestyler Club gibi Belgrad gece klüpleri de gidilip eğlenilmesi gereken mekanlardır.

Belgrad’ı daha diğer şehirlerden güzel yapan bir şey varsa, o da Belgrad kızlarının güzelliğidir. Belgrad kızları, kente gezmeye gelen turistlerin iddia ettiği gibi dünyanın en güzel kadınlarıdır. Belgrad kızları genellikle uzun boylu, esmer ve renkli gözlülerdir. Belgrad şehrinde gece yaşamı sadece etkileyici değil aynı zamanda sempatiktir de… Herkes arkadaş canlısı, herkes sıcaktır.

Belgrad’da görmenizi önerdiğimiz bir diğer yer ise Avala Kulesi’dir. Sırbistan ile Balkanlar’ın en yüksek kulesi olan Avala Kulesi 21 Nisan 2010’da resmi bir tören ile tekrar açılmıştır. Ayrıca Sırbistan’da Kalemagdan Kalesi, Kalemegdan Parkı, Aziz Sava Katedrali görülmeye değer yerlerdir.

 

 

Tayland, Tayland da Vizesiz…

Uzak Doğu ülkelerinden olan Tayland her türlü seyahat anlayışını düşük bütçelerle karşılayan seyahat edilmesi gereken bir ülkedir. Eğlence turizminin dünyadaki isimlerinden Pattaya gece hayatı bir yana, balayı turizmini hareketlendiren ve farklı kılan destinasyonlarından Phuket Bölgesinin adaları, plajları ve ülkenin tamamı tarihi alanlarıyla ve çok ucuz olmasıyla adeta biçilmiş bir kaftandır.

Tayland’a gittiğiniz zaman ilk görmeniz gereken yer  Tayland’ın en büyük tapınağı olan Wat Pho tapınağıdır. Bu tapınağa girmeden önce sizi bir adamla bir piton yılanı karşılayacaktır. İsteyenler bu pitonla öperek, sarılarak veya uzağından fotoğraf çekilebiliyor. Sonrasında tapınağa girince içeride sizleri dev bir heykel karşılayacak. 46 metre uzunluğundaki ve 15 metre yüksekliğe sahip olan altın buda heykeli sizi şaşırtacak! :) Bu heykelin buraya nasıl getirildiğinden, nasıl fotoğrafını çekeceğinize kadar herşeyi size sorgulatacaktır.

floating-market-1

Tayland da gezilecek yerler rotanıza mutlaka yüzen çarşıyı koymalısınız. Bu dünyaca ünlü yüzen çarşıya gitmek için Bangkok tarafından yaklaşık 100 kilometrelik bir mesafe gitmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında hızlı giden kayıklarla nehir turu yapıp bu çarşıya ulaşacaksınızdır. Bu olağanüstü çarşı öğlen 12 gibi kapandığı için sabahın ilk saatlerinde buraya gitmenizi öneririz. Bu yüzen çarşıda meyvelerden, el yapımı süs eşyalara, kıyafetlerden birçok ürüne kadar herşeyi bulabilmeniz mümkündür.

-Pattaya

Sahil kasabası görünümünde olan Pattaya da tropikal adaları, büyük caddeleri ve eğlenceli gece hayatı ile Tayland’a gittiğiniz zaman mutlaka gitmeniz gereken bir şehirdir. Pattaya da Hakikat Tapınağını, Buda Tepesini, Kaplan Parkını, Sualtı Dünyasını mutlaka gezmelisiniz. Hatta Pattaya da orman içerisine fil safarisi de yapabilirsiniz. Pattaya gece hayatı ile ünlü bir şehirdir. Herkesin genelde gittiği yer Walking Street. Burası gece clüblerinin, go go barların ve masaj salonların bulunduğu Pattaya’nın en meşhur en eğlenceli caddesidir.

Go go barlar: Walking Street caddesi üzerinde onlarca go go bar bulunmaktadır. Bu go go barlar genelde küçük ve tatlı kızların hizmet verdiği mekanlardır. Bu mekanlar gece 02:00’da kapanmaktadır.

Go go barlar kapandı ve siz hala eğlenceye devam mı etmek istiyorsunuz? İşte burada imdadınıza Soi 13-16 arası sokaklarda bulunan onlarca gece clübü yetişiyor. Bizim size vereceğimiz tavsiyeler, Tony’s 1 ve Tony’s 2 gece clübleri olmaktadır. Tony’s 2 adlı gece mekanında herkesten ayrı özgür çalışan Freelancer adı altında güzel bayanlar bulunmaktadır. Gelelim Pattaya Beach Road‘a, burası Pattaya bölgesinin sahil tarafıdır. Bu sahil yolunda Freelancer’ler ve Katoey’ler bulunmaktadır.

Pattaya’da son olarak masaj salonlarını ziyaret edebilirsiniz. Birçok masaj çeşidi bulunan masaj salonlarında, vücudunuzun elektriğini alıp rahatlayabilir ve eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Pattaya bölgesine birçok masaj salonu vardır ama bizim size önereceğimiz Sabei Land, Sabei Room ve Sabei Dee’dir.

- Phuket 

Masal gibi bir tatile en çok yakışan yer tabii ki bembeyaz kumsalı ve yeşilin her tonu ile Phuket Adası’dır. Güney Asya’nın gizemliliğini koruyan bu ada, balayı ve romantik bir tatil düşleyenlerin tam adresi! Phuket’e geldiğiniz zaman,

- Phi Phi Adasında ki Maya Beach, Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filmi ile ün salmış  ve harika bir kumsala sahiptir.

Golf oynamayı sevenler için ideal bir yer olan Phuket, yemyeşil doğası ile sonunu göremeyeceğiniz golf sahaları ile doludur. Burada golfun hakkını verebilirsiniz!

- Old Phuket Town olarak isimlendirilen ve Çin Mimarisine sahip eski bir yerleşim alanı olan bu yerde küçük büyük butikleri, güzel restoranları ve barları bulabilirsiniz.

- Eveeet, Brezilya’da Vizesiz… 

Uzak olabilir ama gidilmeyi hakeden muhteşem yapıtları, sıcak ve samimi insanları, eğlenceli sokakları ve canlılığıyla Brezilya sizleri bekliyor. Sahil yolları, festivalleri ve karnavallarıyla müziğin hayat bulduğu yer Brezilya’ya henüz bizde gidemediğimiz için seyahat araştırmalarımızı sizler için sıralıyoruz. Brezilya’ya gidersek yazmakla bitmez bu anılar…

rio-da-cilgin-karnavali

Brezilya’ya ilk gittiğiniz zaman Sao Paulo‘yu gezmenizi öneriyoruz. Lakin Brezilya’nın hatta Güney Yarım Küre‘nin en büyük kenti olmayı sırtlanmış Sao Paulo‘nun her yerini sınırlı bir vaktiniz varsa gezemeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Paulo Bölgesi, Brezilya’nın kültürünün, sanatının, eğlencesininde başkentidir. Sao Paulo’da Latin American Memorial’ı, Museum of the Portuguese Language, Sao Paulo Museum of Art’ı gezmenizi öneririz.  Ayrıca İbirapuera Park‘ta doya doya koşmanızı, uzanıp güneşlenmenizi öneririz. Bunlarla beraber Sao Paulo’nun çok fazla organizasyona da ev sahipliği yaptığını aklınızdan çıkarmayın. Bunlar ise Sao Paulo Art Biennial, Sao Paulo Fashion Week ve daha adını yazmadıklarımızdır.

3-ibirapuera

Bizim ülkemizde mangalın yeri ne kadar ayrıysa, Brezilya’lılar içinde öyledir. Bizim mangal olarak adlandırdığımıza onlar churrasco diyorlar. Brezilya’ya gitmişken mutlaka churrascaria’da churrasco lezzeti tatmada geri dönmeyin! :)

Brezilya’da Mercado Municipal’i gezmeden dönmemenizi öneririz. Burada şarküterinden, kasaba, manava birçok yer bulabilirsiniz. Üst katlarında ise restoranlar, birahaneler bulunmaktadır. Hem alışverin keyfini çıkartabilir hemde Brezilya biralarından keyiflice tadabilirsiniz.

Brezilya’ya geldim ama Nişantaşı tarzında bir yere gitmek istiyorum elit elit dolaşmak lüks kuaförlere kendimi atmak istiyorum diyorsanız, Avenida Oscar Freire yani (Oscar Freire Caddesini) gitmenizi öneriyoruz.

Gelelim gece hayatına, canlı müzik ve sokak sanatçılarını dinlemek isteyenler için Vila Madalena bölgesinizi size önerebiliriz. Buradaki Aspicuelta Caddesi ise hafta sonları oldukça tercih edilmektedi.r

-Villa mix: Popülarite tavan yapmış lüks bir mekan olan Villa Mix’in büyük ve ihtişamlı dans pistleri ve sahneleri bulunmaktadır.

VILLA-MIX-FOTO-JPLIMA

  -Lions: Şehir merkezinde bulunan ve 2 dans pistine sahip bu mekanda haftanın günlerine göre değişen müzik türleri bulunmaktadır.

O DO BOROGODO, Rua Horacio Lane, 21 – Pinheiros

 

O do borogodo3edit

Canlı olarak çalınan samba müzikleriyle Brezilya’da mutlaka gidilmesi gereken gece mekanıdır. Turist çiftlerin gittiği bu mekanda samba dansını mutlaka yapmanızı öneririz.

Çılgın müzikleri ve partileriyle sabahlara kadar eğlencesi bitmeyen Brezilya’ya gitmenizi gezmenizi eğlenmenizi şiddetle öneririz… www.govego.com

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>