UCUZ UÇAK BİLETİ SATIN ALMANIN YOLLARI

Sevdiklerinizden uzakta yaşıyor olmanız, işiniz, ailenizden ayrı okuyor olmanız ya da sadece gezmeyi sevdiğiniz için sık sık seyahat etmeniz gerekiyor olabilir. Zamandan tasarruf etmemiz ve daha konforlu olması nedeni ile genelde ilk tercihimizi uçaktan yana kullanıyoruz. Ancak bir sorun var uçak ile seyahat etmek artıları nedeniyle otobüs ve diğer ulaşım araçlarına göre daha masraflı. Hele de öğrenciyseniz tatilin yarısı yolda geçmesin derken tatilden sonra uzun bir süre makarnaya talim etmeniz gerekebilir. Bu nedenle ucuz uçak bileti bulmak bir nimet diyebiliriz.

Peki, ucuz uçak bileti satın alabilmenin püf noktalarını duymaya hazır mısınız? İşte seyahat masraflarınızı azaltacak o taktikler!


 

UÇAK BİLETİ ALMAYI SON DAKİKAYA BIRAKMAYIN

uçak bileti, bilet, seyahat,

Evet, bazen son dakika promosyonlarından yararlanarak ucuz bilet almanız mümkün ancak her zaman uçakta boş koltuk kalacak olması garanti değil. Uçuş tarihinizden an az bir ay önce bilet satın alarak çok daha ucuza uçmanız mümkün.

 

SALI GÜNÜ BİLET ALMAYA ÇALIŞIN

bilet, seyahat, yolculuk, ulaşım

Hafta ortası uçmaya çalışın. Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi uçak bileti satın almak için pek de uygun günler değildir. Araştırmalar, Salı gününün ucuz uçak bileti satın almak için en uygun gün olduğunu gösteriyor.

 

UÇUS TARİHİNDE ESNEK OLMAYA ÇALIŞIN

uçuş saati, uçak saati, uçak seferleri, sefer, uygun bilet,

Şu tarihte bilet almalıyım gibi kesin kararlar vermezseniz gitmek istediğiniz günün bir hafta öncesinde ya da bir hafta sonrasında daha ucuz uçak bileti bulmanız mümkün olabilir.

 

UÇUŞ SAATİNDE ESNEK OLMAYA ÇALIŞIN

uçak saati, uçak seferleri, uçak, ucuz bilet, uygun bilet

Uçuş saatinden daha önce havaalanına gelmemiz gerektiğini hesaba katarsak herkes günün makul saatlerinde bilet almak ister. Kimse 02.00 ile 06.00 saatleri arası uçmayı tercih etmez. Bu nedenle bu saatlerde ucuz bilet alma şansınız artar.

 

 GİDECEĞİNİZ YER KONUSUNDA BİRKAÇ SEÇENEK BELİRLEYİN

ucuz uçak bileti, rota, uygun, şehir

Tatil planınızı yaptınız ama gitmek istediğiniz yer için uçak bileti size pahalıya mal oluyorsa yakınlarındaki başka yerlere ya da aynı özellikte farklı yerlere bakarak ucuz uçak bileti bulabilir, tatilinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

 

ALTERNATİF HAVAALANLARINI ARAŞTIRIN

Havalimanı, havaalanı, uçak,

İstanbul/ Atatürk Havalimanı

Birden fazla havaalanı bulunan şehirlerde, bulunduğu konum itibari ile biri diğerlerinden daha çok tercih edilir. Popüler havaalanı dışındaki havaalanlarından bir tanesini seçerek uçak biletinizi çok daha ucuza satın alabilirsiniz.

 

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN KAMPANYALARINI TAKİP EDİN

 

Tercih ettiğiniz havayolu şirketlerinin e-bültenlerine üye olarak kampanyalı bilet fırsatlarından yararlanabilir ve son dakika uçuşları için ucuz bilet satın alabilirsiniz.

 

VE TABİ Kİ GOVEGO…

Ucuz uçak bileti satın almanın en kolay yolu govego’dan geçer. Sizin için en uygun ve en ucuz uçak biletini  www.govego.com üzerinden hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

 

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>