UÇUŞ KORKUNUZDAN KURTULMANIZ İÇİN TÜYOLAR

Bazı korkularımızdan kaçmamız, onları yok saymamız mümkün oluyor. Ancak ne yazık ki uçak korkusu bunlardan biri değil. Değişen yaşam şartları, uçmayı günümüzde bir çoğumuz için bir alternatif olmaktan çıkarıp zorunluluk haline getirdi.
Konu, uçuş korkusu olduğunda aklınızın başınızdan uçup gittiğini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden uçak korkunuzdan kurtulmanız, korkunuzu en aza indirebilmeniz için size ufak tüyolarımız var.

 

UÇAĞINIZI SİZ SEÇİN

uçak, konfor, uçak bileti
Uçak biletinizi başkasına aldırmak yerine kendiniz alın çünkü artık bilet alırken uçağın özelliklerini, hangi tip bir uçak olduğunu görmeniz mümkün. Eğer uçak bileti seçerken daha büyük ve çift koridorlu bir uçak tercih ederseniz uçuşunuz daha rahat geçebilir.

 

BEKLERKEN İNİŞ VE KALKIŞ YAPAN UÇAKLARI İZLEYİN

uçak, hava, izlemek

Uçuş korkusunu tetikleyen en büyük etkenler uçağın iniş ve kalkış anları. Bu yüzden bilet saatinizi beklerken iniş ve kalkış yapan uçakları uzun uzun izleyin. Bu, size bu olayların aslında oldukça sıradan ve basit olduğunu gösterecek. Uçağınız kalkarken ve inerken izlediğiniz görüntüleri aklınıza getirin. Korkulacak hiçbir şey yok öyle değil mi?

 

DOĞRU KOLTUĞU SEÇİN

uçak içi, seyahat, rahat,
Doğru koltuğu seçmek farklı açılardan önemlidir. İniş ve kalkış sırasındaki sallanmaları daha az hissetmeniz açısından kanat kısmındaki koltuklardan bilet almalısınız. Sıkışıklık hissine kapılıyorsanız da koridor tarafından bilet almalısınız. Bu şekilde daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Ayrıca acil çıkışa yakın oturmanız paniğinizi azaltacaktır.

 

UYUMAYA ÇALIŞIN

yolculuk, uyku, dinlenmek
Yolculuğunuz sırasında uyuyabilirseniz panik duygusundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca uyursanız yolculuk daha kısa sürmüş hissine kapılacaksınız.

 

BEYNİNİZİ MEŞGUL EDİN

ulaşım, kitap, müzik
Uçuş sırasında farklı şeylere odaklanırsanız paniğiniz muhakkak azalacaktır. Kitap okumak, bulmaca çözmek ya da dergi okumak ilginizi başka yere çekeceğinden korkunuz azalacaktır.

 

UÇAKTAKİ SESLERDEN KORKMAYIN

korkmak, ses, gürültü, sakin
Trenle, otomobille ya da vapurla yolculuk ederken de bir takım sesler duyuyorsunuz. Uçak gibi büyük bir makinenin hiç ses çıkarmamasını beklemek biraz komik olmaz mı?

 

TÜRBÜLANSLARA HAZIR OLUN


türbülans, uçak, seyahat
Türbülans, uçuş korkusunu daha da çekilmez hale getirir ama buna alışmak zorundasınız. Uçuş sırasında türbülansa girmek gayet normaldir ve olabilir. Ayrıca şunu da unutmamanızda fayda var. Uçaklar, türbülans yüzünden düşmez. Bu bilginin sizi rahatlatacağını düşünüyoruz.

 

SIK SIK UÇUN

uçak bileti, ucuz uçak bileti, uygun bilet
Korkunuzun üstüne gidin ve sık sık uçmaya çalışın. Zaman içinde uçmaya alıştığınızı ve korkunuzun azaldığını göreceksiniz. Yeni yerler keşfetmek korkunuzu yenmenizde yardımcı olacaktır. Uçak bileti almayı ise dert etmenize hiç gerek yok. Sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir, güvenle uçabilirsiniz.

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>