Türkiye’deki Namaz Molası Veren Otobüs Firmaları Hangileri?

130’dan fazla otobüs firmasından hangileri namaz saatlerinde mola veriyor?

namaz_vaktinde_mola_veren_firmalarSon zamanlarda sıkça tartışılan konulardan biri de şehirlerarası otobüs firmalarının namaz vakitlerinde mola verip vermemesi. Peki Türkiye’de şehirlerarası karayolu yolculuğunda namaz molası diye bir uygulama var mı? Otobüs firmaları seferlerini ve mola yerlerini neye göre düzenliyor? Türkiye’de 130’dan fazla otobüs bulunmakta ve bunlardan hangileri sadece namaz vakitlerine göre özel olarak mola veriyor?

govego.com’un derlediği verilere göre 130’dan fazla otobüs firmasının çağrı merkezleri ve web sitelerinden alınan bilgiler; başta büyük firmalar olmak üzere birçok otobüs firmasının namaz vakitlerine özel mola verme gibi bir uygulamasının bulunmadığını gösteriyor. Her gün, günün neredeyse her saatinde seferleri olan firmaların yetkililerinin yaptığı açıklamalar, mola saatlerinin anlaşmalı dinlenme tesisleri ve güzergahlar baz alınarak düzenlendiği ve bu düzenlemeler dışında tüm yolcuların gitmek istedikleri yerlere zamanın ulaşmaları adına farklı bir mola verilmediği yönünde. Ancak yine de namaz vakitlerine uygun olarak mola veren firmalar da var.

130’dan fazla firma arasında 7 firma namaz molası veriyor

Türkiye’de 130’dan fazla otobüs bulunmakta ve namaz molası veren firmalar; Adıyaman Ünal Turizm, Ak Turizm, Aksaray Birlik Turizm, Kent Turizm, Süha Turizm, Turay Turizm ve Van Gölü Turizm. Prensip olarak mola veren firmalar bu şekildeyken bu firmalar dışında kalan otobüs firmalarının bir kısmı ise yolcu taleplerine göre şoföre talepte bulunulduğunda namaz için mola verebilmekte.

 

Tüm Seferler Tek Bir Aramada

Bünyesinde barındırdığı 130’dan fazla otobüs firması, 1000’e yakın havayolu firması ve İDO ile Türkiye’de online seyahat bileti satışının önde gelen markalarından biri olan govego, tüm bu firmaları ve seferleri tek bir aramada kullanıcılarının karşısına getiriyor. Web sitesi, Google Play Store ve App Store’da yer alan uygulamalarıyla 1 milyona aşkın bilet satışı gerçekleştiren govego.com dönemsel olarak düzenlediği kampanyalarla da indirimli otobüs bileti, uçak bileti ve İDO bileti alınmasına da olanak sağlamakta.

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>