TÜRKİYE’DE BULUNAN EN GÜZEL DALIŞ NOKTALARI

Sualtı, hiç denemeyenler için her zaman keşfedilecekler listesinin en başında olurken bir kez bu deneyimi yaşayanlar için de her zaman devamının geldiği, zamanla tutkuya dönüşen bir yer. Dalış yapmak mavinin bin bir tonunu görme, sualtı canlılarının her çeşidi ile karşılaşma fırsatı veriyor bizlere. Hem de bu keyfi yaşarken kendinizi dünyanın en huzurlu yerindeymiş gibi hissedeceksiniz çünkü anne karnından sonra insanın kendini en huzurlu hissettiği yerin sualtı olduğu bilimsel bir gerçek.
Bu yaz ilk kez dalış yapmaya karar verdiyseniz ya da uzun zamandır dalıyor artık yeni dalış noktaları arıyorsanız Türkiye’nin en güzel dalış noktalarını sizler için derledik. Üstelik sitemiz üzerinden kampanyalı otobüs bileti satın alma fırsatı ile!

 

AKVARYUM KOYU, FETHİYE

s-66c31248011d6cc5caf4936c844532818bc2e19f

Akvaryum Koyu

İlk kez dalış deneyimini yaşayacak olanlar için en uygun noktalardan biridir, Akvaryum Koyu. Nedeni ise çok derinlere dalmadan da karşılaşabileceğiniz güzellik sayısının oldukça fazla olması. Her yıl yurt dışından gelen birçok dalgıcı da ağırlayan Akvaryum Koyu’nda orfoz, ahtapot, müren, deniz atı ve deniz tavşanı gibi birçok canlıyı görmeniz mümkün.

 

FENER ADASI, ÇEŞME

sünger, mercan, fok, sualtı, İzmir otobüs bileti, Çeşme, ada

Fener Adası

Fener Adası’nın derinliği ortalama 18 metredir. Burada dalış yaptığınızda karşınıza çıkma olasılığı en fazla olan canlılar sünger ve mercanlardır. Ayrıca dalış keyfinize küçük balık sürüleri de eşlik edecektir. Fok mağaralarının bulunduğu adada uslu bir çocuk olursanız bir fokla da karşılaşabilirsiniz…

 

DELİKLİ MAĞARA, BODRUM

Bodrum sualtı, sualtı, mağara, deniz

Delikli Mağara

Sualtı keyfinize keyif katmaya ne dersiniz? Yanıtınız evet ise Bodrum’un berrak sularında Delikli Mağara sizleri bekliyor. Mağaranın girişi 15 metre genişliğinde. İçine girdiğiniz anda ise sizi rengarenk bir dünya bekliyor olacak. Bu ufak mağara dalışı yeni başlayanlar için unutulmaz bir heyecan olabilir.

 

SAKARYA BATIĞI, KALKAN

İngiliz gemisi, batık, Sakarya sualtı

Sakarya Batığı

Kalkan’da bulunan 1893 yılında batmış olan bir İngiliz gemisi batığı. İsterseniz ilk kez dalacak olun isterseniz bir profesyonel olun 15 metreden başlayıp 50 metreye kadar uzanan bu batık sizi heyecanlandıracaktır.

 

MİNNOŞ ADASI, SAROZ

Sarpa balık, mercan, ada, Saroz

Minnoş Adası

Neden Minnoş Adası’nda dalmalıyız derseniz sebebi adanın deniz seviyesinden yüksekte olması, altında çok çeşitli canlıların yaşamasını sağlamış. Deniz altının kumdan oluşması, gözlerinizi kamaştıracak turuncu mercanları, sarpa balıkları ve deniz tavşanları dalış için adayı tercih edilesi yapıyor.

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>