ŞUBAT AYINA RENK KATACAK 4 FESTİVAL

- Venedik Karnavalı

Bir süreliğine kendi kimliğinizi unutup bir maskenin altına gizlenerek dünyanın en leziz pizzalarını yiyip en nefis İtalyan şaraplarını tadıp sabahlara kadar dans etmek isterseniz Venedik Festivali tam da size göre.

Venedik Karnavalı yüzyılları aşan geçmişiyle dünyanın en gizemli festivali. Resmi olarak 1296 yılında başlamış olan Venedik Karnavalı’nın kökenleri çok daha eskiye dayanıyor.
Karnavalın en önemli sembolü maskeler. Karnaval süresince yüzün büyük kısmını kapatan değişik ve gösterişli maskeler Karnavalı daha da çekici hale getiriyor.
Bu yıl 17 Şubata kadar devam edecek olan Venedik Karnavalı her sene olduğu gibi yine sokakta gerçekleşen geçit, havai fişekler, tiyatro gösterileri ve diğer sokak performansları ile unutulmaz anlara ev sahipliği yapacak.

Bu anlara tanıklık etmek için en uygun uçak biletlerine sitemiz üzerinden ulaşabilir, kendinize en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Bu arada fotoğraf makinenizi  yanınıza almayı unutmayın!

Venedik, Karnaval, İtalya, İtalya uçak bileti, uçak biletleri, uçak bileti, en uygun uçak bileti, uygun bilet,  bilet fiyatları, tatil,  en ucuz bilet

Venedik Karnavalı (İtalya, Venedik)


 

- Viareggio Karnavalı

Viareggio Karnavalı her yıl İtalya’nın Toscana Bölgesi’nde bulunan tarihi bir deniz kıyısı kasabası olan Viareggio’da gerçekleşir. Dünyaca ünlü Viareggio Karnavalı’nın en önemli özelliği temelinde hiciv yatan devasa ve renkli maketler ve maskelerdir.

Karnaval ilk olarak 1873 yılında kentteki ağır vergileri protesto etmek için düzenlenen bir geçit töreni fikri ile ortaya çıkıyor. Bu törende insanlar politikacılar ile alay etmek için onları yansıtan maskeler kullanıyor. Karnaval daha sonraları da temelde bu hiciv özelliğini koruyarak ve yapısına farklı nitelikler katarak devam ediyor.

Her yıl dünyanın dört bir tarafından bir milyona yakın insanın bulunduğu bu cümbüşe bu yıl siz de 8, 15, 22 Şubat tarihlerinde katılarak değişik maske ve kostümlerdeki insanlarla sokaklarda dans edip festival sonundaki büyüleyici havai fişek gösterisini izleyebilir,  hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.
Sizin seçiminiz Viareggio Karnavalı’ndan yanaysa İtalya için en uygun uçak biletlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Viareggio, karnaval, bilet, uçak biletleri, bilet fiyatları, en uygun bilet, uçak biletleri, İtalya uçak bileti,  uygun İtalya bileti, uygun İtalya uçak bileti, tatil, konaklama

Viareggio / İtalya


 

Rio Karnavalı

Rio Karnavalı’nın adı Brezilya’nın ikinci büyük kenti olan Rio De Janeiro’dan geliyor. Dört gün boyunca süren bu sınırsız eğlencenin temeli ise şaşırtıcı bir şekilde dini geleneklere dayanır. Orta Çağda oruç tutma dönemi olan Paskalya’da Büyük Perhiz öncesi tüm yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi için büyük bir ziyafet verilirmiş. Zaman içinde bu gelenek değişerek bugünkü halini almış yani Rio Karnavalı’na dönüşmüştür.

Rio Karnavalı’nın asıl amacı ise Rio’da çokça bulunan samba okullarının arasından en iyiyi seçmektir. Samba okulları en iyi olabilmek için dans, kostüm ve kareografi alanlarında bir yıl boyunca hazırlanır. Festival süresince şehirde; oteller, restoranlar ve barlarda durmak bilmeyen partiler, karnaval baloları ve müziğin sesinin hiç susmadığı sokak partileri gerçekleşir.

Televizyon karşısında izlerken bile ihtişamlı kostümler içinde sabahlara kadar dans eden o renkli insanlar içimizi kıpır kıpır yaparken bu karnavalı yerinde yaşamak ve ruhumuzu salsanın büyüleyici ritmine bırakmak nasıl bir keyiftir bir düşünün derim.
Ben bu coşkuyu orada yaşamak istiyorum diyenlere Rio Karnavalı’nın bu yıl 13-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşeceğini ve biletli bir karnaval olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca size en uygun uçak biletlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Rio, karnaval, Brezilya uçak bileti, uçak bileti, en uygun uçak bileti, uçak bileti al, en uygun Brezilya uçak bileti, uçak, bilet al, Brezilya bileti, bilet fiyatları, tatil, kampanya, en ucuz uçak bileti

Dünyanın en ihtişamlı Rio Karnavalı, Brezilya


- Çin Yeni Yılı 

Çin kültüründeki bir efsaneye göre çok uzun yıllar önce Nian isimli mitolojik bir yaratığın bir dağda yaşadığına inanılırmış. Nian her yeni yılın ilk günü köylere saldırırırmış. Nian’dan kurtulmak için çeşitli yollar deneyen köylüler en sonunda bu yaratığın yüksek sesten, göz alıcı renklerden, ateşten ve parlak ışıklardan korkup kaçtığını farketmişler. Bu efsaneye dayanan Çin yeni yılı kutlanırken bu nedenle davullar çalınır, ateşler yakılır, havai fişekler atılır ve her yer rengarenk süslenir.

Çin yeni yılı 13 Şubat-5 Mart tarihleri arasında kutlanıyor. Mistik bir havada gerçekleşen ve kökeni çok eskilere dayanan bu kutlamayı kaçırmayın derim.
Ben bu mistik havayı Çin’de solumak istiyorum diyorsanız en uygun uçak biletlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Herkese eğlenceli tatiller dileriz.

Çin, Çin uçak bileti, uygun Çin uçak bileti, uygun bilet, ucuz Çin bileti, uçak bileti, bilet fiyatları, uçak bileti al, ucuz uçak biletleri, kampanyalı uçak biletleri, tatil

Yeni yıl kutlamaları, Çin

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>