SİZLERİ BEKLEYEN EN GÜZEL YEREL FESTİVALLER

Her yıl düzenlenen ve yurt dışından birçok misafir ağırlayan festivallerimize biz ne kadar ilgi gösteriyoruz tartışılır ama ülkemizde geleneksel olarak düzenlenen müzik, tiyatro ve film festivali gibi çok sayıda festival var. Farklı kültürler ile tanışmak, şehirden uzaklaşmak, biraz kafa dinlemek istediğiniz zamanlarda ülkemizden uzaklaşmadan zevklerinize göre tercih edebileceğiniz çok sayıda festival var. Üstelik şimdi sitemiz üzerinden kampanyalı otobüs bileti satın alma fırsatı ile!

 

BAĞBOZUMU FESTİVALİ

Bozcaada, festival, üzüm,

Bozcaada Bağbozumu Festivali

Her yıl bir önceki yıldan daha kalabalık olan Bağbozumu Festivali, ülkemizin en güzel ve en renkli adalarından biri olan Bozcaada’da düzenleniyor. Her yıl bir önceki yıldan daha kalabalık diyoruz çünkü bir giden ertesi yıl mutlaka yanına birkaç arkadaşını daha alarak festivale tekrar katılıyor. Bağbozumu Festivali bağımlılık yapıyor. Bu festivalde ne yapılıyor derseniz, biliyorsunuz ki Bozcaada şarapları ile meşhurdur. Adada bulunan şarap üreticileri kendi bağlarında mini bir bağbozumu düzenliyor. Festivale gelenler de bu bağbozumuna katılarak üzüm toplayabiliyor. Festival boyunca da konserler ve çeşitli eğlenceler devam ediyor. Yani sizleri değişik bir tecrübe bekliyor.

 

TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ

kiraz, güzel, Tekirdağ, Tekirdağ Kiraz Festivali
Festival diyince aklınıza ne geliyor? Gösteriler, konserler, sergiler, fener alayları, kortejler… Evet, hepsi Tekirdağ Kiraz Festivali’nde var. 50 yılı aşkın süredir devam eden festivalde bir de kiraz güzeli seçiliyor. Her yıl haziran ayında gerçekleşen bu eğlenceli festivale katılmak isterseniz sitemiz üzerinden ucuz otobüs bileti satın alabilirsiniz.

 

MUT KARACAOĞLAN KAYISI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Mersin, Mut, yörük, Mersin otobüs bileti
50 yılı devirmiş başka bir festival kayısı festivali. Her yıl Haziran ayında Mersin’in Mut ilçesinde düzenlenen festivalde sergiler, konserler ve çeşitli eğlenceler düzenleniyor. Ayrıca geleneksel tatlar ev yapımı olarak Yörük çadırlarında gelenlere ikram ediliyor. Festivale katılmak isterseniz sitemiz üzerinden indirimli otobüs bileti satın alabilirsiniz.

 

BEYPAZARI HAVUÇ FESTİVALİ

havuç, festival, etkinlik,

Beypazarı’nda bulunan havuç heykeli.

Bir festivalden ne bekliyorsanız Beypazarı Havuç Festivali’nin karşılayacağından şüpheniz olmasın. Şehre girdiğiniz anda sizi karşılayan havuç heykeli de festivalin şehir için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Her yıl Haziran ayında düzenlenen ve 3 gün süren festival boyunca konserler, yarışmalar ve çeşitli eğlenceler devam ediyor.

 

YEŞİL İHSANİYE ELMA FESTİVALİ

İzmit festival, elma festivali, elma, İzmit otobüs bileti
Her yıl İzmit’te düzenlenen bu festivali diğerlerinden ayıran bir nokta var. Eylül ayında düzenlenen bu festivalde jürinin ve halkın puanlaması sonucunda seçilen elma yetişticisine teşvik veriliyor. İzmit için en ucuz otobüs bileti sitemizde sizleri bekliyor!

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>