Seyahatseverler için Birbirinden Etkileyici 5 Film

1. Into The Wild - Özgürlük Yolu

Into the Wild film afişi

Ünlü yönetmen Sean Penn’in elinden çıkan bu film, üniversiteden yeni mezun olan Christopher’ın hikayesini anlatmakta. Chris, anne ve babasıyla geçmişte yaşadığı sorunların da etkisiyle, sahip olduğu her şeyden vazgeçer ve Alaska’da vahşi doğada tek başına yaşamaya çalışır. Alaska’ya kadar olan iki senelik yolculuğu esnasında pek çok renkli karakterle arkadaşlık kurar. Seyahat etmeyi seviyorsanız kesinlikle bu filmi izlemiş olmanız gerekir diyoruz.

 

2. Eat, Pray, Love - Ye, Dua Et, Sev

ye, dua et, sev film afişi

Elizabeth Gilbert tarafından yazılan bir kitaptan uyarlanan bu filmde Julia Roberts’a yakışıklı aktör Javier Bardem eşlik ediyor. Filmin bütçe sorumlusu ise Brad Pitt. Kitabın konusu ise şöyle; New York’ta yaşayan yazar Elizabeth, bir gecede boşanma kararı alır. Daha önceden Bali’ye yaptığı bir ziyarette tanıştığı ‘iyileştirici’ lakaplı Ketut’un kehaneti üzerine yemek, dua etmek ve sevmek olarak üç bölümden oluşan bir seyahate çıkar. Ve macera başlar.

3. Midnight in Paris – Paris’te Gece Yarısı

parsite gece yarısı film afişi

 

Senaryosu Woody Allen tarafından yazılan Paris’te Gece Yarısı’nın konusu ise şöyle; sonbaharda evlenecek olan Amerikalı nişanlı çift Gil ve Inez, Inez’in babasının iş gereği Paris’e gelmesini fırsat bilip, küçük bir tatil için bu gözde Avrupa şehrinin yolunu tutarlar. Başta her şey eğlence dolu bir Avrupa kentini gezmekten ibaretken, özellikle damat adayın Gil’in Paris caddelerinde gece yarısı yaşadığı gerçek üstü maceralar sadece onun değil tüm ailenin hayatını değiştirecektir… Zira bu genç adam, Paris’e büyük bir aşk beslemeye başlar ve edebiyatçı kimliği ve tutkusu pekişir.

 

4. The Bucket List - Şimdi ya daAsla

The-Bucket-List

Jack Nicholson ve Morgan Freeman’ın başrollerini paylaştıkları Şimdi ya da Asla,  yolları, bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişen hasta iki adamın hikayesini anlatıyor. “Tahtalı köyü boylamadan önce” hayatlarının kalan kısmını hep yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusunda olan milyoner şirket sahibi Edward Cole ile işçi sınıfına mensup araba tamircisi Carter Chambers birlikte, hayatlarının araba seyahatine çıkarlar; ve bu süreçte dost olur, hayatı dolu dolu, içgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler. Harika bir film olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

 5. Sideways

sideways-afiş

Filmin kahramanı İngilizce öğretmeni ve en büyük hayali bir yazar olmak olan Miles Raymond hem evliliğinde hem de üzerine hayaller kurduğu ideallerinde başarısız olduğunu düşünmektedir.Bu sırada yakın dostu Jack de pek kimsenin bilmediği bir televizyon oyuncusu olup evlilik aşamasındadır. Miles, onu evlilik öncesinde birlikte vakit geçirebilecekleri bir yolculuğa çağırır. Bu yolculuk bir hafta sürecektir ve iki arkadaşın hayatlarında bambaşka bir anlam oluşturacaktır. Beş dalda Oscar adayı olan film, En İyi Film (Müzikal-Komedi) dalında Altın Küre kazanmıştır.

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>