İş Seyahati İçin Bavul Hazırlama Önerileri

İş seyahati için bavul hazırlamakta zorlananlardan mısınız? Mesleğiniz icabı iki üç günlük seyahatlere çıkarken yanınıza neler alıyorsunuz? Tatil bavuluna tişört, elbise ve ayakkabıları rahatlıkla koyabilirsiniz ama iş icabı çıkılan tatiller için yanınıza takım elbise ya da ütüsü bozulmayacak elbiseler almanız gerekebilir. Bunları da küçücük bir bavula sığdırmak istiyor ve bir yandan kırışmasın istiyorsunuz. Zor değil, nasıl olduğunu gelin beraber okuyalım…


1-) Ütüsünün bozulmasını istemediğiniz gömleklerinizi mağazalardaki gibi katlamanızı öneririz, bu şekilde katlama çizgileri ceketin içerisine kalacaktır.

2-) Gömleğinizi mağazalarda olduğu gibi katlayamıyor olabilirsiniz endişe etmeyin! Alışveriş piyasasında kolay gömlek katlamak için satılan katlayıcılardan kendinize bir adet edinebilirsiniz. Sonrasında ise kemerinizi yuvarlayıp gömleğin yaka kısmına yerleştirip gömlek yakasının ezilmemesini ve ütüsünün bozulmamasını sağlayabilirsiniz.

​3-) Elbiselerinizi boyuna değil, enine doğru katlayıp bavulunuza yerleştirin. Elbiselerdeki dikine çizgi şeklinde izler, enine doğru olan izlere göre daha zor açılmaktadır.

4-) Eğer yanınızda mini ütü taşıma imkanınız yoksa ve otelde kıyafetlerinizi üteye verme gibi bir imkanınız bulunmuyorsa bu ayrıntıları dikkatlice dinleyin! Kıyafetinizdeki kırışıklıkları buhar ile açmanız mümkündür. Nasıl mı? Duş almadan önce sıcak suyu biraz açın ve banyo kapısına kıyafetlerinizi asın. Sıcak su buharı ile kıyafetinizdeki kırışıklıklar azalacaktır.

5-) İş seyahatine çıkarken yanınıza alacağınız kozmetik ve banyo/duş malzemelerinizi kendi orjinal ambalajları dışında seyahat için uygun olabilcek küçük şişelere doldurmayı tercih edin.

 ​6-) Seyahate çıkarken makyaj ürünleriniz arasında kararsız kalıyorsanız, makyaj seyahat setlerinden kendinize hediye edebilirsiniz. Hem yerden tasarruf edebilir, hem de bir çok alternatife bir arada ulaşabilirsiniz.


7-) Seyahat bavulunuza topuklu ayakkabı dışında rahat edebilceğiniz spor ya da babet bir ayakkabı daha koymanızı öneririz. Yorucu bir günün ardından babet hayatınızı kurtaracaktır.


​8-) Cüzdanınızı, pasaportunuzu, kimliklerinizi, telefon şarjı ve elinizin altında olmasını istediğiniz eşyalarınızı bavulunuz yerine, el çantanıza koymanızı öneririz.

9-) İş seyahatinizin başlıca misafiri bilgisayarınız olacaktır. Şık bir bilgisayar çantası iş seyahatinizde göz önünde olacaktır ve ayrıca bir çanta taşımanıza gerek kalmayacaktır. ​

 10-) Son olarak yanınıza kıyafetlerinze uygun bir adet şal almanızı öneririz. ​Yolculuk esnasında klimaya maruz kaldıysanız şal sizi koruyacaktır.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>