Sevgiliyle İlk Tatil Önerileri…

Sevgilinizle ilk tatilinize mi çıkacaksınız? İşte bu yazımız sizlere… Bilinenlere göre sevgilinizle çıktığınız ilk tatil sizi ya bağlar ya da birbirinizi tamamen uzaklaştırır. Sizinde daha önce başınızdan böyle bir deneyim geçti mi? İlk defa birbirinizle 7/24 zaman geçirip en özel anlarınızı görürsünüz. Eğer sevgiliniz ile ilk defa tatile çıkmayı hedefliyorsanız, önerilerimizi okumanızı öneririz.

 

1-) İlk tatilinizi kısa tutmaya çalışın.
 
1 haftalık ya da 10 günlük bir tatilin yanı sıra hafta sonu kaçamağı yapacağınız tatiller planlamalısınız. Biraz daha basit düşünebilirsiniz. Sevgilinizle Ağva’da küçük bir otel tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem yeni yerleri beraber keşfedebilir, hem de sevgiliniz ile 24 saat beraber olmak nasıl bir duyguymuş test edebilirsiniz.​ Daha sonrasında durumdan hoşnut kaldıysanız uzun tatiller için plan yapabilirsiniz. 


 
2-) Tatilinizi planlarken birbirinizin özelliklerini ön planda tutun​.
 
Seyahatinizi planlarken birbirinizin yeteneklerini ve zevklerini de göz önünde tutmayı unutmayınız. Eğer sevgiliniz organizasyon konusunda daha becerikli ise konaklama yerini ve bilet işlemlerini ona bırakabilirsiniz.


 
3-) İlgiler doğrultusundaki seyahat rotalarızı belirleyin.
Birinizin organizasyonu belirlemesi iyi bir fikir olsa da karşınızdaki kişinin fikirlerini de dikkate almanızı öneririz. Siz İzmir’e gitme hayali kurabilirsiniz ama sevgiliniz 3 defa gitmiş ve oraya ait güzel anıları bulunmayabilir. Ya da sevgilinize tatil sürprizi yapacaksanız onun gitmek isteyeceği yerleri arkadaşlarından soruşturup, araştırabilirsiniz.


 
4-) Planlardan sakının!
 
Tatilinizin her dakikasını planlamaktan kaçının. Elbette küçük planlar yapabilirsiniz ama her anı önceden planlanmış bir tatil eğlenceden çok tatilin keyifsiz geçmesine sebep olacaktır. Çünkü biriniz sabah yürüyüş yapmak isterken biriniz de çevredeki alışveriş mağazalarını gezmek isteyebilir. En iyi çözüm orta yolu bulmak olacaktır.  


 
 
5-) Birlikte alışverişe çıkmayın
 
Çok fazla sabırlı değilseniz kız arkadaşınıza alışverişte eşlik etmemenizi öneririz. Kız arkadaşınızı alışveriş için ayırdığı saatler arasında yalnız bırakmanızı öneririz. Böylece çanta taşımaktan, “peki bu nasıl?” gibi sorulardan uzak kalmış olursunuz.


 
 
6-) İçkiyi fazla kaçırmayın.
 
Sevgilinizle çıktığınız ilk tatilinizde her akşam içki içmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca daha önce denemediğiniz içkileri ilk tatilinizde tadarken dikkat etmenizi öneririz. Eğer içkiyi fazla kaçırırsanız ertesi güne yorgun ve bitkin uyanabilir ve kötü görünebilirsiniz.


 
 
7-) Suçlamalardan uzak durun.
 
Tatilinizde işler kötüye gidiyor olabilir, bi eşyanız çalınmış ya da bir yere geç kalıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığımız zaman genellikle sorunu kendimizde aramak yerine karşımızdaki insanı suçlarız. Böyle zamanlarda suçlayıcı olmak yerine durumu sakince düşünmenizi öneririz. İlişkinizde böyle durumlarla karşılaşırsanız takım olduğunuzu düşünerek hareket edin. Onun hatası aynı zamanda sizin hatanız olacaktır. 


 
8-) Tatile çıkmadan önce bütçenizdeki kuralları belirleyin.
 
Para her zaman hassas bir konu olma özelliğini korumuştur. Özellikle de tatiller de… Yola çıkmadan önce tatilinizde harcayacağınız bütçeyi netleştirin. Kimde ne kadar para olduğundan, para yönetiminin kimde olacağına kadar. Paranın birinde kalması ve ortak harcamaları karşılması en sorunsuz yönteme sizi ulaştıracaktır. Tatilinizdeki para harcamasını kalacağınız gün ile planlamayı unutmayın. Yoksa son günlerinizde parasız kalabilirsiniz. 

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>