Niagara Şelalesi’nin Büyüsü

 

13-jpg

 

Gezilecek, keşfedilecek yeni bir yer mi arıyorsunuz? Balayına, ya da tatile farklı bir yere mi gitmek istiyorsunuz? Kim olursanız olun iş adamı, göçmen, öğrenci  buraya mutlaka gidin ve görün. Adeta cennet olarak adlandırdığımız Niagara Şelalesi huzurun yeridir. Niagara Şelalesi ABD ile Kanada sınırları arasında Niagara Nehri üzerinde 3 büyük şelale ile bulunmaktadır. Bu şelaleler,  Atnalı Şelalesi, American Falls ve Bridal Veils Fall’dır.


İhtişamlı güzelliği ve gürül gürül akan suları ile birçok filme soluk getiren ve o suların nereden gelip nereye akıp gittiğini bir türlü anlamayacağınız Niagara Şelalesi tüm güzelliklerini sunar. ABD tarafından değilde Kanada tarafından daha heybetli gözüken şelalenin een büyük özelliği ise şelalenin taşlara çarparak sularının ters akmasıdır.


Niagara Şelalesi’ne geldiğiniz zaman yapacağınız en muhteşem şey manzaranın en güzel sunulduğu noktadan bu görsel şovu izlemeniz olacaktır. Ayrıca Niagara Nehri üzerinde etkinlik düzenleyen tekneler ile gezinizi keyiflendirebilirsiniz. State Park’ın içerisinde konumlandırılmış olan Aquarium of Niagara (Niagara Akvaryumu) ve yakınında bulunan Schoellkopf Jeoloji Müzesi de görmenizi önerdiğimi yerlerdendir. Schoellkopf Jeoloji Müzesi’nde 425 senelik olan kaya katmanlarının jeolojik yapısı ve bölgedeki mineral ve fosilleri anlatan gösterilerde bulunmaktadır. Tabii ki yerli yabancı turist çeken birçok bölge gibi Niagara Falls da yapabilceğiniz gezebilceğiniz birçok etkinlik ve yer vardır.


İhtişamlı suların yükseklikten gümbür gümbür akmasıyla yere çarpıp tekrar yükseldikten sonra gezilen alanları sırılsıklam yapmaktadır.  Genellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde tekne gezintilerinin yapılmadığı Niagara’da bu mevsimlerde gelen seyahat severler sadece şelalenin kenarında dolaşıp arkadasına geçmekle yetinmektedirler.


Niagara Şelalesi’ni ziyaret edeceklere yanlarına yedek kıyafet veya yağmurluk almalarını öneriyoruz. Adeta cennetin ta kendisi olarak adlandırılan Niagara Şelalesi’ne geldiğiniz zaman Antica İtalian Ristorante’de pizza yemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Niagara Şelalesi tüm güzellikleriyle siz seyahat severleri bekliyor.

 

niagara-selalesi-22

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>