Kayak Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

 

Kayak tatiline gitmeniz kayak yapmayı seviyorsunuz anlamına gelmez.  Eğer sizde kayak yapmaktan hoşlanmıyor ve dağda olmaktan keyif alıyorsanız, kayak yapmanın dışındaki keyifli aktiviteler sizleri bekliyor olacak. Neler mi onlar? İşte sizler için sıraladık;


1-) Kar yürüyüşü yapmaya ne dersiniz?

Ayaklarınızın alt tarafına tenis raketi yerleştirilmiş görüntüsü veren kar ayakkabılarınızı giyip karda keyifli bir yürüyüş yapabilir, zıplayabilir hatta koşabilirsiniz bile! İlk başta zorlanacağınızı düşünebilirsiniz ama birkaç egzersiz ile bu sorunu ortadan kaldıracağınıza eminiz! Üzerleri beyaz gelinlik ile örtülmüş hissi veren dağların sunduğu eşsiz manzaranın keyfi ve temiz hava size mükemmel anlar yaşatacaktır.

 

1


 

2-) Peki, kızakla kaymaya ne dersiniz?

Kayak yapmayı bilmiyor olabilirsiniz ama öğrenmekte istemiyorsanız dağda yapabilceğiniz en güzel etkinlik tabi ki kızakla kaymak olacaktır. Küçüğünde büyüğüne her yaştan insanın keyif alabilceği kızak aktivitelerine siz de katılabilirsiniz.

 

2


 

 

3-) Yaratıcılığınızı karın üzerinde kullanmak kulağa hoş geliyor. Kardan heykel yapmak size ve zihninize iyi gelecektir. Uluslararası Buzdan Heykel Şampiyonası düzenleniyor ona katılanlardan biri neden siz olmayasınız? Bunun için biraz alıştırma yapabilir, kardan adam yaparak kendinizi yavaş yavaş geliştirebilisiniz.

3


4-) Apres Ski 

Bazıları için kayak tatili pistleri fethetmek yerine dağda partilenmektir. Apres-ski ise kayak tatillerinde pistin sabahtan akşama tozunu atanların akşam hem dinlenip hem de eğlenerek keyifli zaman geçirdikleri eskiden günümüze kadar gelen bir etkinliktir. Günümüzde çılgınlığını koruyan Apres Ski parti mekanları Alpler ve Avusturya’da bulunmaktadır.

4


5-) Adrenalin severler için biçilmiş bir kaftan olan kar motorsikletleri ya da kar scooterları tatilinizde sizi etkileyecek etkinliklerdendir. Kayak yapmak ile pek farklı olmayan kar scooterı, Snowboard üzerine yerleştirilmiş bir bisiklet hayal edin. Tek farkı bunda tekerliklerin yerini Snowboard’ın almış olmasıdır. Bu etkinlik kayak yapamayan ama yapmak isteyenler için bir ön adım olacaktır. 


6-) Eee giydiniz kar botlarınızı, yürüyüşünüzü yaptınız. Sırada yerel lezzetleri tadmak var! Ülkemizdeki kayak merkezlerinde genellikle sucuk ekmek yenirken, Avrupa’da peynir fondü gibi farklı lezzetleri tadabilirsiniz. 


7-) Yaz mevsiminde daha önce Ringo yaptınız mı? Eğer yaptıysanız ve hatırlıyorsanız onun kış mevsiminde yapılan etkinliğine hazır olun! Şişme kızak olarak adlandılan bu etkinliği mutlaka denemenizi öneririz. İster kar arabasının arkasında sürüklenir, isterseniz de özel pist alanlarında kayabilirsiniz. 


8-) Bembeyaz karlarla örtülü dağların üzerinde yamaç paraşütü yapmak sizce de harika olmaz mı? Son zamanların ilgi odağı olan bu aktiviteye siz de zaman ayırabilirsiniz.9-) Vee gelelim kayak tatilinin en güzel kısmına… Otelin dışındaki kar aktiviteleriniz bitti ve çok üşümüş olduğunuzu düşünürsek, soğuktan etkilenen cildinizi rahatlatmanız gerekmektedir. İşte bu sırada devreye otelinizde ki spa hizmeti devreye girmektedir. Spa’da masaj yaptırıp, saunada terinizi atabilirsiniz.  Eğer tatilinizde spa deneyiminden faydalanmak ve otel seçmek istiyorsanız, Govego konaklama seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>