Kayak Sezonu Açıldı!

Kış, soğuk havalar ve kayak denilince ilk akla gelen yerleri sizler için sıraladık:


Türkiye/Bursa/ Uludağ
Kayak Turizmi ile akıllara kazınan Uludağ, ülkemizin en ünlü kayak merkezlerindendir. 2543 metre yüksekliğe sahip Uludağ Faintepe ve Kuşaklıkaya tepeleri üzerine tüm güzelliğini sermiştir. Bursa’ya 10 kilomeetre uzaklıkta bulunan Uludağ’ı Aralık ve Mart ayları arasında ziyaret edebilir, kış tatilinize renk katabilirsiniz. Yaklaşık 3 metreyi bulan kar kalınlığı ile oldukça tercih edilen Uludağ da konaklamak için çok sayıda yer bulunmaktadır. Tatilinizi yaparken konforun tadını çıkartabilirsiniz.  Bursa ulaşım biletlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Türkiye / Erzurum / Palandöken
 
Ülkemizdeki kış turizmini ayakta tutan muazzam merkezlerden bir yer olan Erzurum Palandöken Kar Merkezi yerli yabancı turistlere eşsiz bir tatil sunmaları için tüm güzelliklerini sunmuştur.  Eğer ülkemizde kış tatili geçirmek istiyorsanız Palandöken Dağları’nda kayak yapıp, karın keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklama yeri aramanızda sıkıntı yaşamanıza da gerek yok! Sitemiz üzerinden “konaklama” araması yapabilir bütçenize uygun otel için rezervasyon yapabilirsiniz. Paladöken’e gitmenin en uygun zamanı ise Aralık ve Mayıs aylarıdır. 
pala

 
 
Türkiye / Bolu /Kartalkaya
 
Ülkemizin sayılı kayak merkezlerinden olan Kartalkaya her kış misafirlerini gözalıcı güzelliği ile etkilemektedir. Dev çam ağaçlarıyla süslü manzarası 2200 metre yüksekliğindeki zirvesiyle ilgi çekmeye devam etmektedir. Kar kalınlığı 3 metreyi bulan Kartalkaya’ya Aralık ve Nisan aylarında gelebilirsiniz. 
kartalkaya


 
İsviçre / St. Mortiz
 
Kayak merkezi denilince akla gelen yerlerden olan St. Mortiz dünyaca ününü korumaktadır. Kayak merkezinin zirve yüksekliği 1.750 metredir. Kayak tatiliniz için St. Mortiz’i seçecekseniz Aralık – Nisan aylarında tercih etmelisiniz. Ayrıca bu kayak merkezi kayak dışında buz pateni, buz hokeyi, kapalı yüzme havuzu gibi seçenekleri de misafirlerine sunmaktadır.
isvicre-st-moritz

 
Fransa / Courchevel
 
Masallara yakışır bir tatil yapmaya ne dersiniz? Courchevel en uzun ve geniş kayak pistleriyle size unutulmayacak bir kayak tatili yapmaya çağırıyor. Çocuklu aileler içinde tercih edilen Courchevel tüm güvenlik önlemleri ile aileleri de kayak merkezine beklemektedir. Her türlü kar sporunu yapabilceğiniz konumda oluşturulan Courchevel da kayak yaparken bir yandan da manzaranın büyüsünde kendinizi kaybedebilirsiniz. 

 
Bulgaristan / Pamporovo
Bulgaristan’ın en popüler kayak merkezlerinden biri olan Pamporovo’nun çekici bir atmosferi vardır. Kar ve güneşin buluşmasıyla göz dolduran Pamporovo’nun yüksekliği 1650 metredir. Aralık ve Nisan aylarında tercih edilen bu kayak merkezinde kar kalınlığı 1.50 metreyi bulmaktadır. Geniş kar pistleriyle misafirlerini mutlu eden bu kayak merkezine bir gün yolunuz düşerse bizim içinde kartpostal niteliğinde fotoğraf çektirmeyi unutmayın.
86203_pamporovo
 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>