Kaş’ın En Güzel 5 Yeri

 

 

1. Pattara Plajı

At binmek, caretta carettaların ayak izlerini takip etmek ve eski yeşilçam filmlerindeki çöl sahnelerini tekrar etmek mümkün Pattara Plajı’nda. Öylesine geniş ve uzun bir kumsal ve incecik kumu var ki, gez gez bitmez dedikleri bu olsa gerek. Unutmadan, Pattara Plajı aynı zamanda Türkiye’nin en güzel 15 plajı içerisinde yer alıyor.

pattara

2. Meis Adası

Yunanistan‘ın ana karaya en uzak adalarından biri olan masal adası, pardon Meis Adası :) Kaş’tan yaklaşık 2 km uzaklıkta. Neşeyle dolmanızı sağlayacak rengarenk evleriyle Kaş’a gittiğinizde küçük teknelerle karşıya geçip Meis Adası’na mutlaka uğrayın diyor ve 3. sıradaki yerimize geçiyoruz.

meis

3. Saklıkent Kanyonu

Bir keçinin peşinden onu bulmak için giden bir çoban sayesinde keşfedilen Saklıkent Kanyonu yılda binlerce turistin ilgisini çekiyor. Kaş’a yaklaşık 63 km uzaklıktaki bu Kanyon buz gibi suyu ve serinleten havasıyla sizleri içine alacak!

hotel-kalkan-park-antalya_69

4. Demre

Kaş’a yaklaşık 40 km uzaklıktaki şirin bir ilçe olan Demre  özellikle Likyalılardan kalmakaya mezarları veMyra Antik Kenti ile ünlü. Ayrıca ünlü “Noel Baba”nın (Aziz Nicholaos) da burada öldüğü ve adına bir kilise yaptırıldığı da biliniyor.

demre

 

5. Xanthos Antik Kenti

Ve geldik listenin sonuna… M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan tarihiyle Kaş’ın en eski antik kenti Xanthos Antik Kenti, Kaş Geziniz’de mutlaka olmalı diyoruz.

Xanthos Antik Kenti

Kaş otobüs bileti için hemen tıklayabilir ve Kaş’a giden tüm otobüs firmalarını ve otobüs seferlerini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>