İstanbul’un Güzel Manzaralı 5 Teras Restaurant ve Barı

Eşi benzeri olmayan İstanbul, isteyene öyle güzel manzaralar sunuyor ki, işten okuldan günlük hayatımızdaki koşuşturmadan kentin bize sunmuş olduğu güzelliklerin tadını yeteri kadar çıkartamıyoruz. Biraz bakış açımızı değiştirsek diye düşündük. Sizler için İstanbul’a kuş bakışı bakabilceğiniz mekanları listeledik. Şimdiden keyifli okumalar, iyi seyirler;


 
 
1-) Vogue
1 (2)
 
Köklü bir geçmişe dayanan Vogue, 1997 senesinden günümüze kadar özel lezzetleri İstanbul’un en eşsiz manzarası eşliğinde Vogue Restaurant’ta sergiliyor. Panoramik Boğaz Manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilir, manzaranın keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Mekan Türkiye’nin ilk ve tek moleküler kokteyl menüsüyle de misafirlerine yeni tatlar keşfettiriyor.


 
 
2-) Le Fumoir
 
Karaköy’deki Serdar- Ekrem Sokak da ki Hotel’de bulunan Le Fumoir, en üst katında bulunan göz kamaştırıcı terasında misafirlerine, hem jazz müziği hem de manzara sunuyor! Fransız mutfağı ağırlık servis yapan bu restaurant da hem manzaranın hem de lezzetli yemeklerin tadını çıkartabilirsiniz.


 
 
 
3-) Raika
 
Anadolu’nun yöresel yemeklerini boğaza karşı keşfetmek ister misiniz? Cevabınız evet ise, Raika tam size göre! Lezzetli, yenilikçi ve farklı tatları ile yöresel yemekler The Marmara Taksim Otel’inin panoramik kent manzaralı terasında misafirlerine sunulmayı beklemektedir. 


 
 
4-) Leb-i Derya
 
2002’den bu yana dünyanın dört bir yanından misafirleriğini ağırlayan bu mekan, kentin güzelliğini hissedebilmek için biçilmiş bir kaftan! Boğaz’dan Yarımada’ya uzanan eşsiz İstanbul manzarasını iyi yemekler, iyi içecekler ve kusursuz bir müzik anlayışı ile izlemek istiyorsanız Leb-i Derya sizin yeriniz! Leb-i Derya’da Lounge, Nu Jazz, Electro Bossa, Nu Disco, Jazz, Chilout müziklerini dinlemeniz mümkündür. 


 
 
5-) 5. Kat
Vintage ve manzara severlerin buluşma noktası 5.Kat Cihangir 1993 senesinden bu yana misafirlerinin uğrak noktası… Kentin Sarayburnu’ndan Boğaziçi’ne uzanan en göz kamaştıran manzarasını birleştiren 5. Kat leziz yemekleri ve manzarası ile siz İstanbul severleri bekliyor.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>