İstanbul’daki Yapıtları Daha Önce Farkettiniz mi?

Güzeller güzeli şehrimiz İstanbul’da her gün şaşırılacak bir çok olayla karşılaşırız. En çok da İstanbul da dolaşırken karşımıza çıkan olağanüstü ya da farklı yapıtlar bizi hayretler içerisinde bırakıyor. Görmeyenler ve bilmeyenler için İstanbul’daki yapıtları sizler için sıraladık.

İşte o yapıtlar;

- Belgradkapı Heykeli

Zeytinburnu’nda bulunan bu heykel de ilçeye farklı bir güzellik katmaktadır. Bulunan saksının ve çiçeklerin gerçek olmasını dileyeceğiniz bu heykeli görmenizi öneririz.

belgradkapi-zeytinburnu-istanbul296893


- Kırmızı Fil

Eskiden Acıbadem’de bulunan bu kırmızı fil herkesin dikkatini çeken berekti simgeleyen bir yapıttı. Lakin Anadolu Kıtasından, Avrupa Kıtasına taşındığını öğrendik.


- Mısır Heykeli

Alibeyköy tarihte mısır tarlaları ile adlandırılan ve bilinen bir yerdi. Günümüzde ise o tarlalardan hiç bir eser yok. Yalnız günümüzde Alibeyköy sınırları içerisinde semtin sembolü olarak da bilinen bir mısır heykeli bulunmaktadır. Herkes buluşma yeri olarak bu mısır heykelini tercih etmektedir.


- Kulak Heykeli

Büyükçekmece Sahili’nde bulunan ve her görenin dikkatini çeken bu büyük kulak heykeli size nasıl bir izlenim vermektedir? Acaba semtin sakinliğini mi simgelemektedir?

photo5-151134


- Delik Heykeli

Büyükçekmece Sahili’ne konumlandırılmış bu heykel çevredekilerin ve ziyaretçilerin ilgisini çekmekle kalmıyor. Görenlere pozlarında eşlik ediyor. Delikten kafasını sokarak fotoğraf çekilenler bile var!


- Büyük Çalar Saat

Üsküdar’da konumlandırılmış olan büyük çalar saat Üsküdar Belediyesi’nin halkına sunmuş olduğu bir hizmet. Bu olağanüstü saat gerçekten dikkat çekici!


- Enginar Heykeli

Bayrampaşa’da bulunan Enginar Heykeli, eskiden semtte bulunan enginar bahçelerini simgelemektedir. Gayet eskiye dönük ve semtin eski yaşamını anlatan farklı bir yapıt olmuş.


- Domates, Biber, Paaaatlıcaaaan

Rahmetli Barış Manço’nun evinin bahçesinde bulunan büyük domates, biber, patlıcan heykelleri bulunmaktadır. Anılar hatırlanmak içindir.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>