İstanbul’daki en iyi Türk kahvesi adresleri…

 

Türk kahvesi biz Türkler için oldukça önemli ve lezzetli bir içeceğimizdir. Arkadaş sohbetlerinde, yemeklerden sonra günde bir kere de olsa mutlaka içmek isteriz. Hele ki peşine bakılan kahve falları ile daha da mühimleşir Türk kahveleri… İster yalnız istersek de sevdiklerimizle keyifli bir vakit geçirirken, sohbet yanında da bir Türk kahvesi olsun isteriz. İşte böyle anlar için lezzetli  ve bol köpüklü kahveler yudumlayacağınız İstanbul’daki en güzel mekanları sizler için sıraladık;

- Mandabatmaz, Beyoğlu 

Mandabatmaz da yapılan Türk kahveleri öyle bir köpüklüdür ki köpüğüne siz bile şaşırabilirsiniz. Hatta bu yüzden kahvenin içine Manda bile batmaz inancı vardır. Genellikle kitabımı alıp gittiğim Mandabatmaz’da sizi rahatsız eden gözlerden uzak olduğunuzu hissedeceksinizdir. Bir çay ocağı olan küçük bir işletmeye sahip olan bu mekana içiniz ısınacak, kahvesine de hayran kalacaksınızdır.

page

  Adres: İstiklal Caddesi. Olivia Geçidi. 1/A Asmalımescit – Beyoğlu/İstanbul


 

- Niyazi Bey’in Türk Kahvesi, Kadıköy

Yolunuz Kadıköy’e düştü ve benim gibi tek başınıza dolaşıyorsunuz ya da arkadaşlarınızlasınız işte böyle bir anda uğramanız gereken bir mekan var. Neresi mi? Niyazi Bey’in Türk Kahvesi! Sokağın ortasına kurulmuş mermer masaları ve ikram edilen lokum ve suyuyla buranın Türk kahvesi bir başka! Türk kahvesine yeni bir lezzet getiren bu şirin huzurlu adrese bayılacağınızı iddia ediyorum. :)

page

Adres: Caferağa Mh., Mühürdar Cad. Kadıköy, İstanbul, Türkiye


 

- Çorlulu Ali Paşa Medresesi, Beyazıt

Daha önce buraya gelmemiştim ama Türk kahvesi konusunda adını çok duyduğum için sizlere fikir vermek adına kalktım geldim. Geldiğime kesinlikle değdi. Ortam otantikliği ile harika, müzikleri çok güzel (Türk Sanat Müziği/Zeki Müren) ve ve ve adeta kek gibi kabaran kahve köpüğü ile Türk kahvesi dillere destan. Yolunuz bir gün bu tarafa düşerse mutlaka uğramanızı ve bizim için bir Türk kahvesi içmenizi öneririz.

page

Adres: Beyazıt Mah. Yeniçeriler Cad. Bileyciler Sok. Eminönü, Fatih, 34126 İstanbul,


- Kurukahveci Mehmet Efendi, Eminönü

Tek bir cümle ile özetlersek;

Sokaktan geçerken o kahve kokusuna teslim oluruz ve evimizde kahve olsa bile o uzun kuyruğa girip kahve alasımız gelir. O derece güzel, o kadar özel.

9505753_zbAiZ2QoR6DRG6br7xo6Zf94E_bNboKQr7N3-ddTCVQ

Adres: Tahmiş Sk No:66 Eminönü, 34116 İstanbul, Türkiye


 – Pierre Loti Kahvesi

Bu zamana kadar birçok kez tercih ettiğim mekanlardandır. Her seferinde kendimi daha huzurlu ve daha rahat hissettir burası. Muazzam manzaranın yanında gelen Türk kahvesi de dillere destandır. Közde kahvesi ile adından söz ettiren Pierre Loti’ye bir gün yolunuz düşerse en iyi Türk kahvesi mekanına Pierre Loti Kahvesi’ni sizinde ekleyeceğinize eminiz.

 

page

 

Adres: Eyüp Merkez Mah. Balmumcu Sok. No: 1, 34050 İstanbul, Türkiye

Eğer bir gün bu yazıyı okuyup bu mekanları tercih ederseniz, memnuniyetinizi bizimle Sosyal Medya ağlarımızdan paylaşmanızı dileriz. Herkese keyifli günler. www.govego.com

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>