Göz Kamaştıran Buzdan Oteller

Buzdan bir otelde kalmak ister miydiniz? Dünyanın en ihtişamlı ve başarılı tasarımlarıyla göz dolduran buzdan otellerini sizler için sıraladık. Gerçek olduklarına bile inanamayacağınız bu otelleri fotoğraflarıyla keşfedebilirsiniz.

 
1-) Jukkasjaroi Ice Hotel
 
Bu tarzda ilk ve en ihtişamlı örnek olan Jukkasjaroi Ice Hotel, Kuzey Kutbu Dairesine 200 km mesafedeki küçük bir kasabada bulunmaktadır. 1.100 kişi ve 1.000 köpek tarafından oluşan bu küçük yerleşme bölgesi, bu küçüklüğüne rağmen her sene kış mevsiminde Kuzey Işıkları’nı görmek isteyen 50.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Düşünsenize herşeyin buzda yapıldığını sizinde ilginizi çekmiyor  mu? Yatağınızın, koltuğunuzun, barınızın herşeyin buzdan olduğunu düşünmek tüylerinizi ürpertiyor olabilir ama banyolarında ısıtma mevcuttur. Aralık ayından Nisan ayına kadar hizmet veren bu otel buzların erimeye başladığı zamana kadar hizmetlerini devam ettirmektedir. 

 
2-) Hotel de Glace, Quebec, Kanada
 
Ouebec çevresinde bulunan bu Hotel, her sene birkaç hafta içerisinde tasarlanıp 1-2 hafta içerisinde tekrardan inşa edilmektedir. Türünün en seçkin ve ihtişamlı otellerinden biri olan Hotel de Glace buzlar içerisinde düğün yapmayı hayal edenler içinde mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Buzdan yapılan şapeli ile herkesi kendisine hayran eden bu Hotel de Glace farklı bir tatil düşünenlere güzel seçenekler sunmayı bekliyor.

 
 

3-) Arctic Resort Kakslauttanen, Finlandiya

Düşünün ki cam tavanlı sıcacık bir Eskimo kulubesi ve içerisinde uzanıyorsunuz cam tavanın üzerinden Kuzey Işıkları’nı seyrediyorsunuz. İşte bu anda devreye Finlandiya’daki Arctic Resort Kakslauttanen giriyor ve beklenenden daha fazlasını müşterilerine sunuyor. Kuzey Kutbu’nun 250 km kuzeyinde bulunan Kakslauttanen Hotel çok uzak diye bilinse de Havalimanı’na sadece 30 kilometre mesafede bulunmaktadır.


 

 

4-) Sorrisniva Igloo Hotel, Norveç

Kuzey Işıkları’nı seyrederken bir yandan da Husky köpekleriyle kızak turuna ya da kar arabasıyla safariye ne dersiniz? Sorrisniva Igloo Hotel size bunların fazlasını da sunuyor. Buz kütlelerinin içerisinde uyurken sizi düşünen Sorrisniva Igloo Hotel sıcak uyku tulumları ve saunayı da misafirlerine sunmaktadır. 


 

5-) Igloo Hotel, Grandvalira, Andora
 
Soğuğu hissetmek için Kuzey Kutbuna gitmeniz gerekmediğini biliyor muydunuz? Andora’nın küçük ama göz kamaştırıcı bu otel 4 odasıyla birlikte Pirenelerin hemen üzerinde 2.400 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yani otelin kapısından girdiğiniz zaman kayak yapmaya hazırlananabilirsiniz. Bu otelin en güzel yanı ise gece kar ayakkabılarınız ile binlerce yıldızın size gülümsediği gökyüzünün altında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.
 


6-) Kar Köyü, Finlandiya
 
15.000 ton kar ve 300 ton kristal doğal buz karışımıyla her sene tekrardan inşaa edilen bu otelde 30 oda kapasitesi vardır. Buz kütleleri üzerinde uyumayı tercih etmeyen misafirleri için ısıtmalı odaları da bulunan bu otel, her sene misafirlerini farklı şekil ve boyutlarla karşılamaktadır. Misafirlerini önemseyen bu otel de kar odaları, süitler, buz restoranları, buzdan heykeller ve sanat eserleri bulunmaktadır. 


 
7-) Ice Hotel, Quebec, Kanada
 
Jagermeister buz barına sahip olan bir otel düşünebilir misiniz? Bu otelin tam da öyle bir barıı bulunmaktadır. Otelin başlıca hedeflerindeki müşteri memnuniyetinin yanı sıra gastronomik bir macera, ailecek gidilebilcek bir mekan ve kentsel kültür spor merkezi gibi birçok hedefleri bulunmaktadır. Bu otelin ayrıca buzdan yapılan 60 koltuklu bir restoranı ve bir kongre merkezi bulunmaktadır. 
bed of ice in a hotel room ice

 
8-) Kirkenes Kar Oteli, Norveç
 
Ne kadar buzdan bir otelde kalıyor olsanız da bu otelin -35 dereceye kadar dayanan polar uyku tulumları bulunmaktadır. Buzdan bir oda da kalırken bir yandan sıcak bir uykuya dalabilirsiniz. 
 

 

 

 

 

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>