En Iyi 7 Yol Restoranı

 

Seyahate çıktığınız zaman mola vermeden o yollar ne geçer ne de biter. Mola verdiğimiz yerlerde ise lezzetli yemekler tatmak isteriz. İşte bu yazımızda sizlere keyifle yemek yiyebilceğiniz 7 mola restoranını önereceğiz.


 
 
1-) Hüsrev Lokantası
 
Karadeniz tarafına doğru rotanızı çevirdiniz ve yolculuktasınız. Rize- Hopa güzergahında olan Hüsrev Lokantası’nda yemek yemeyi aklınızın bir köşesine yazın. Kuru fasulyesi ile bilinen Hüsrev Lokantası 50 yıldır namını sürdürmektedir. 
photo-61

 
2-) Tekirdağ Peynir Helvacısı
 
Rotanıza doğru ilerlerken Tekirdağ’dan geçiyor ve artık Tekirdağ köftesi yemek istemiyorsanız, size peynir helvasını önerebiliriz. Enerjinize enerji katacak peynir helvasının yanına dondurmada tercih edebilirsiniz.
g8b


 
3-) Gülcemal Kebapçısı
 
Seyahat rotanızda yolunuz Manisa’ya düşecekse Gülcemal Kebapçısına uğramanızı öneririz. Kebap konusunda iddialı olan Gülcemal’e uğrayıp dillere destan kebapları tatmanızı öneririz.


 
4-) Elmacıoğlu İskender
 
Kayseri güzergahında yol alıyorsanız, Elmacıoğlu’na uğramanızı öneririz. Kayseri denilince akla gelen sucuk ve pastırmanın yanı sıra yaptıkları yağlamayı da şiddetle tavsiye ediyoruz.

 
5-) Konya Köşk Lokantası
 
Bir köşkün içerisinde yemek yemeğe ne dersiniz? Konya’da bir köşkün içerisinde yemeklerini sunan Köşk Restoran’da binbir çeşit lezzete rastlayabilirsiniz. Bamya Çorbasından şehre özel pideye kadar herşeyi bulabilirsiniz.

 
6-) Sinan Bey Konağı
 
Yolculuğunuz Kastamonu’ya ise bu yörenin en lezzetli yemeği olan Banduma’yı mutlaka tatmanızı öneririz. Yapılışı biraz zahmetli olsa da iş tatma kısmına gelince herşey değişiyor.

 
7-) Yılmaz Pide 
 
Trabzon denilince akla ilk olarak kuymak gelsede pide de Trabzon’a gitmek için bir sebep! Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Yılmaz Pide ise ününü başka illere yaymaya devam etmektedir. Peynirli pideyi özellikle denemenizi tavsiye ediyoruz.
 
 

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>