Ekim ayında nerede hangi festivaller var?

Ekim ayında nerede hangi festivaller var?  Festivallerin içerikleri neler, hepsini bu yazımızla sizlere kavuşturacağız.

1-) The Albuquerque Balloon Fiesta

Uluslararası olan bu balon festivali her Ekim ayında gerçekleşmektedir. Bir anda gökyüzünde yüzlerce balon görebilirsiniz. Masallar diyarı gibi görünen gökyüzüne günümüzde binlerce katılımcı olsada 750 balon katılabilmektedir. Rio Grande Vadisi’nde gerçekleşen bu festival sizi gerçekten etkisi altına alacaktır.

balloon-park


 

2-) Oktoberfest

oktoberfest-2013-09

Türkçe’de Ekim Festivali olarak bilinen Oktoberfest Eylül ayının sonundan Ekim’in başlangıcındaki haftaya kadar süren 2 haftalık bir sürecin festivalidir. Her sene yaklaşık 6 milyon insanın katıldığı bu festival Münih kentinde yapılmaktadır. En büyük bira içme festivaline siz katılsaydınız neler yapardınız? Sonbaharın keyfi Oktoberfest ile çıkar… Herkese iyi eğlenceler!

GERMANY-MUNICH-FESTIVAL-DRINK-LIFESTYLE-BEER-OKTOBERFEST


3-) Halloween, Cadılar Bayramı

Ülkemizde de yaygın olarak kutlanmaya başlanılmış olan bir etkinliktir. Evler bal kabakları ile süslenir, çevredeki evler dolaşılır ve şeker toplanılır. Ya da herkes seçmiş olduğu kostümü giyer ve partilere katılınır. Her yıl 31 Ekim’de kutlanılan bu etkiliğe katılacak olsaydınız siz hangi kostümü giymeyi tercih ederdiniz?

15


4-) Tübingen Ördek Yarışı

Tübingen Ördek Yarışı Festivali, 80 bin kişinin oluşturduğu 20 bininde üniversite öğrencileri olduğu Avrupa’nın en eğlenceli şehri Tübingen’de düzenlenen ilginç çılgın yüzme yarışıdır. Her yıl Ekim ayında plastik ördekler Neckar Nehri üzerine bırakılır.  Bu etkinlikte kazanan kişi o yılın şanslı kazananı ilan edilir ve yıl boyunca kent sakinleri tarafından en şanslı kişi olarak bilinir. Düşünsenize siz en şanslı kişi olarak Tübingen’de ilan edilebilirsiniz?:) 7 bin plastik ördeğin nehirde yarıştığı bu festivalin kazananı ise 10 bin Avro ile mükafatlandırılır.


5-) Uluslararası Sahra Festivali

Camels_at_Festival_of_the_Sahara

İşte size çöl, işte size festival! Sahra Uluslararası Festivali Tunus’un en görkemli etkinliklerindendir. Deve yarışı, deve güreşi, geleneksel düğünler, el sanatları ve dans gösterilerinden oluşan bu etkinliğe her sene yaklaşık 50.000 kişi katılmaktadır.

16106555


6-) Dia De Los Muertos, Ölülerin Günü

Kaybettikleri yakınlarını anma günü olarak düzenlenen bir Meksika geleneğidir. Ölülerin günü olmasına bakmayın, gayet şenlikli bir kutlama yapılmaktadır. Şekerden kafatasları yapıldığı bu etkinlikte hayatını kaybeden kişinin yakınları yemekler pişiriyor ve mezarlara bırakıyorlar. Böylelikle ölülüğün daha kabul edilebilir birşeye dönüştürdüklerini düşünüyorlar. Ölüm korkusunu böylelikle azaltan Meksikalıların bu geleneğine yakından tanık olmak oldukça ilginç olacaktır.

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>