Düzce’ye Gitmek İçin 9 Neden

- Akçakoca
 
Yaz mevsimlerinde büyük bir ilgi görse de Akçakoca sessizliği ve sakinliği ile kışında tercih edilmektedir. Yaz sıcaklarından bir nebze de olsa rahatlamak isterseniz, Akçakoca’nın mavi bayraklı plajını tercih edebilirsiniz. Ankara iline en yakın mesafedeki deniz plajı unvanını da Akçakoca elinde bulundurmaktadır.
1

- Odayeri Yaylası
 
Düzce’nin Çınardüzü köyü sınırlarında bulunan Odayeri Yaylası Düzce merkezine 28 km uzaklıktadır. Zaman zaman izci kamplarının kurulduğu bu yaylada doğa yürüyüşleri de yapılmaktadır. Sevdiklerinizle ve ailenizle beraber keyifli vakit geçirebilir, bol oksijenden de yararlanabilirsiniz. 
2


 
 
-Güzeldere Şelalesi
 
Kışın beyaz gelinliğini üzerine giyinen, ilkbahar ise orman gülleri ile kendini süsleyen Güzeldere, en ihtişamlı zamanlarını ilkbahar ve güz mevsiminde sunmaktadır. Adeta bir resim tablosunu anımsatan görüntüsü ve renk renk çiçekleriyle siz doğaseverleri beklemektedir. 


 
 
- Cumayeri Rafting Alanı
 
 
Ankara ve İstanbul yakınlığı ile bilinen Düzce su sporlarını severler için önemli bir rafting bölgesidir. Türkiye’nin 3.büyük rafting bölgesi olan Cumayeri, 13 km’lik orta zorluktaki parkuru ile bu sıraya gelmiştir. Siz de bir rafting tutkunuysanız, Cumayeri’ni tercih edebilirsiniz. 


 
-Fakıllı Mağarası
 
Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından 1.derece sit bölgesi olarak tescillenmiş Fakıllı Mağarası, Akçakoca’nın Fakıllı Köyünde bulunmaktadır. Fakıllı Mağarası’nın toplam uzunluğu 1017, misafirlerine açık bölgesi ise 350 metredir. 


 
- Konuralp Antik Tiyatro
 
Tarihi çok eski yıllara Milattan Önce 3.yy’a dayanan Konuralp Antik Kenti, Konuralp Müzesi, Roma Köprüsü, Su Kemerleri ve Antik Tiyatro Düzce’nin tarihini ve kültürel değerlerini içerisinde bulundurmaktadır. Bu Antik Tiyatro, Milattan Sonra 1.yy’a kadar bölgeye hakim olan Prusias Krallığı zamanında sanatsal zenginliği ön planda tutan en ihtişamlı eserler arasında bulunmaktadır. 


 
-Toptepe/ Şahin Tepesi

Düzce Ovasına kuş bakışı bakmak ister misiniz? Halk arasında bilinen adıyla Şahin Tepesi / Toptepe tam size göre! Kent merkezine 15 km uzaklıkta bulunan bu alanda piknik yapabilir Düzce manzarasına doyabilirsiniz. Yorulmam diyorsanız, 162 basamak çıkarak 45 m2’lik Karkas gözlem terasında Efteni Gölü’nün göz alıcı manzarasını seyredebilir, kır gazinosunda yöreye özgü yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. 

 


 

-Torkul Göleti

Şehir merkezine 34 km. mesafede bulunan Torkul Göleti ve Yaylası’nda key5ifli zaman geçirmeye ne dersiniz? 5000 m2’lik bir alana ve 1251 metre yüksekliğe sahip Torkul Göleti çevresinde piknik yapabilir, 6 km’lik alanı olan yayla da ise trekking turları gerçekleştirebilirsiniz.

 


 

- At Çiftliği

Düzce’de yok, yok adeta… Düzce’nin merkezinde bulunan Binef ve Konaklı At Çiftliğinde hafta sonları keyifli zaman geçirebilir ve zengin serpme kahvaltısı yapabilirsiniz. Ardından doyasıya ata binmenin keyfini yaşayabilirsiniz. 

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>