Dünyanın Gökkuşağı Denilecek 5 Yer

Bu yazımızda sizleri Dünya’nın farklı farklı 5 noktasına götürüyoruz. Fransa’dan Çine, Hollanda’dan Senegal’e… Birçok şehir ve rengarenk manzaralar. İşte başlayalım;

1. Lavanta Tarlaları – Provence, Fransa

Provence, sakin yaşamı, muhteşem yemekleri ve görkemli lavanta tarlalarıyla adeta bir cennet, zamanın durduğu yer. Tepelerde yer alan küçük küçük köylerinde film tadında vakir geçirmek mümkün. Buraya gelirken aslında çok da plan yapmaya gerek yok çünkü nereye dönseniz harika bir şeyler görmeniz mümkün. Kendinizi akışa bırakın ve doğanın yanı sıra seramik atölyelerini, evleri ve antika dükkanları gezin, mutlaka pazara uğrayın diyoruz.

provence_fransa

51505bac2dcb33921800004f

2. Procida Adası, Napoli, İtalya

Procida, İtalya’da Napoli kıyısının açıklarında bulunan Flegren ada grubunun bir parçası ve İlkbahar-yaz aylarında İtalya’ya gideceksiniz kesinlikle uğramanız gereken bir yer. Renklerin dansı, doğanın güzelliği, suyun berraklığı ile başınızı döndürecek bir ada burası. O kadar ünlü ve doğasıyla farklılık yaratan bir yer ki burası “Il Postino” ve Matt Damon, Jude Law’un başrollerini paylaştığı, “Talented Mr.Ripley” filmlerinde de Procida Adası’nı görebilirsiniz. Procida Adası’na yolunuz düşerse sardalyalı spagettiyi mutlaka denemelisiniz. :)

procida-italya

procida-italya1

3.  Caño Cristales Nehri – Kolombiya

“Cennete doğru ilerleyen nehir”, “5 Rengin Nehri” ya da “Dünya’nın En Güzel Nehri”… Nasıl adlandırılırsa adlandırılsın, Kolombiya’da yer alan Cano Cristales Nehri her yıl kısa bir süre de olsa çiçek açar ve nehrin masmavi suları rengarenk bir görüntü sergiler. Mavi, yeşil, siyah, kırmızı ve pembenin binlerce tonunun nehrin üzerini kapladığı bu dönemi mutlaka görmelisiniz. Ayrıca Kolombiya’nın sokaklarının da en az bu nehir kadar renkli olduğunu hatırlatalım.

0lvi7ydkTDPl

kolombiya

4. Retba Gölü, Senagal

Senegal’de Cap-vert yarımadasının kuzeyi boyunca uzanan Retba Gölü, pembe rengiyle eşsiz bir manzara sunuyor. Pembe olmasının nedeniyse içinde bulunan Dunaliella Salina adındaki su yosunu.

pembe_gol

5. Lale, nergis ve sümbül tarlaları – Hollanda

a

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>