DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 10 ŞELALESİ

Dünya üzerindeki en etkileyici şelaleler arasında ufak bir gezintiye çıkmak ister misiniz? İşte, görüntüleri ile sizi büyüleyecek 10 şelale…

 

ANGEL ŞELALESİ-VENEZUELA

Jimmie Angel, muhteşem, eşsiz

Angel Şelalesi

Venezuela’da bulunan Angel Şelalesi, dünyanın en yüksek şelalesidir ve 979 metre yüksekliğindedir. Şelaleyi Batı ülkelerine tanıtan ABD’li pilot Jimmie Angel’dir. 1935 yılında değerli taş aramak için çıktığı yolculukta şelaleyi keşfetmiştir. Şelaleye hayran kalan Angel, bu güzelliği karısı da görsün ister ve ikinci kez yola çıkar. Bu kez kullandığı uçak yerlilerin Şeytan Kanyonu dediği yere düşer. Angel ve karısı 11 gün süren çabadan sonra bir kasabaya ulaşır. Yerliler, Angel’in şeytanı yendiğini düsünür ve Angel bir efsane haline gelir. Şelalenin ismi işte buradan gelir.
Şelalenin döküldüğü yerde su, doğanın tüm renkleriyle kucaklaşır ve bu ortaya daha önce hiç görmediğiniz bir renk cümbüşü çıkarır. Doğanın gücünü hissetmek için bu eşsiz güzelliği muhakkak görmelisiniz.

 

PEARL SHOAL ŞELALESİ-ÇİN

Çin, göz alıcı, şelale, doğa,

Eşsiz bir manzara; Pearl Shoal…

Görmeniz gerek! Çok kollu şelale öyle bir görüntü ortaya çıkarıyor ki eşsiz bir manzara, harika bir doğal güzellik… Çin’de bulunan bu şelaleyi ölmeden önce görülecek yerler listenize eklemeyi unutmayın. Hemen görmeye karar verdiyseniz sitemiz üzerinden uçak bileti satın alabilirsiniz.

 

NİAGARA ŞELALELERİ-NEW YORK-ABD

Kanada, şelale, görkemli, naturel

Niagara Şelaleleri

Çoğu zaman doğanın bir güzelliğini anlatmak istediğimizde “eşsiz” diyoruz. Ancak Niagara Şelaleleri gerçekten eşşiz çünkü Niagara, dünyada ters akan tek şelale. Niagara Şelaleri, Kuzey Amerika’nın doğusunda, Niagara Nehri’nin üzerindedir. 3 büyük şelaleden meydana gelir. Niagara, asırlar öncesinde Kuzey Kutbu’ndan gelen buz kütlelerinin çöküntüye uğraması ile oluşmuştur.
Bu sefer tamamen gerçek anlamı ile söylüyoruz. Bu eşsiz güzelliği ölmeden önce mutlaka görün!

 

BAN GİOC-DETİAN ŞELALELERİ-VİETNAM

BAN GİOC-DETİAN ŞELALELERİ

Dört mevsim farklı bir görüntüye bürünen, boyları birbirinden farklı, birden fazla şelale dersek en iyi şekilde anlatmış oluruz. Çin ve Vietnam arasındaki sınır olarak kabul edilen şelale, dünyanın en büyük sınır ötesi şelalelerinden biri.

 

VİCTORİA ŞELALELERİ-ZAMBİYA

Victoria Şelaleleri ve gökkuşağı manzarası…

Dünyanın en güzel şelalelerinden biri olan Victoria, Zambezi Nehri’nin üzerinde bulunan ve Zambiya ile Zimbabve sınırları arasında kalan 128 metre yüksekliğinde bir şelaledir. Maceracı biriyseniz ve insansız doğayı yani vahşi doğayı merak ediyorsanız burası tam da size göre. El değmemiş doğası, her an bir tanesi karşınıza çıkabilir hissi uyandıran vahşi hayvanları ile Victoria Şelalesi sizleri bekliyor.
Macerayı sevenler için çok sayıda aktivite de sunuyor, şelale. Zambezi Nehri’nde yolcu gemileriyle nehri gezerek timsahlar ya da su aygırları ile karşılaşabilir, helikopter turları ile şelalenin tamamını kuş bakışı görebilir, rafting ya da Bungee Jumping yapabilirsiniz.

 

FAROE ŞELALESİ-FAROE ADALARI

Danimarka, bilet, yeşil, huzur

Huzurun adresi; Faroe Şelalesi

Faroe Şelalesi, Faroe Adaları’nda bulunuyor. İzlenilesi en güzel manzarayı sunan şelalerden biri diyebiliriz Faroe Şelalesi için. Faroe Adaları, Danimarka’ya bağlı. Danimarka’ya ve Faroe Şelalesi’ne bir gezi yapmak isterseniz sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

 

KAİETEUR ŞELALESİ-GUYANA

İhtişamın resmi; Kaieteur Şelalesi…

Kaieteur Şelalesi, Guyana’da Potaro Nehri’nin üzerinde yer alır. Dünyadaki en güçlü şelalelerden biri olan Kaieteur, ihtişamı ve kudreti ile insanı adeta büyüler. Yağmur ormanlarının merkezinde olması görüntüsünü ilginç kılar.

 

PLİTVİCE ŞELALESİ-HIRVATİSTAN

Plitvice Şelalesi…

Hırvatistan’ın bilinen en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Plitvice Şelalesi koruma altına alınmıştır. Bu şelaleyi koruma altına alınacak kadar önemli yapan ise ne çok yüksek ne de çok uzun olması. Plitvice Şelalesi’ni görülesi yapan katlarında oluşan doğal göller ve şelalenin içerisinde yüzlerce şelale olması.

 

TAUGHANNOCK ŞELALESİ-NEW YORK-ABD

doğa, mükemmel, tatil, şelale

Taughannock Şelalesi-New York…

Doğa ve doğanın tüm renkleri ile bu kadar harika bütünleşmiş başka bir şelale var mı bilmiyoruz. Sonbaharda şelaleyi ziyaret ederseniz karşılaştığınız manzara sizi büyüleyecektir.

 

GULLFOSS ŞELALESİ-İZLANDA

İzlanda, vadi, tatil, uçak bileti

Vahşi doğayı tanıma fırsatı; Gullfoss Şelalesi

Gullfoss kelimesinin tam karşılığı Altın Şelale. En heybetli şelalelerden biri olan Gullfoss, iki katlı ve 32 metre yüksekliğinde. Vadiden yürüdüğünüzde şelaleyi yakından görmeniz mümkün.
Doğanın gücünü mü hissetmek istiyorsunuz? Hemen İzlanda’ya bir uçak bileti alın…

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>