DÜNYANIN DOĞA HARİKASI 5 SAHİL ŞERİDİ

 

Kış mevsiminin iyiden iyiye kendini hissettirdiği bugünlerde güneşe hasret kaldık. Bir yandan yazı sabırsızlıkla bekliyor bir yandan deniz, kum ve güneşin hayalini kuruyoruz.

Biz de bu soğuk günlerde biraz içinizi ısıtmak istedik ve sizi muhteşem kıyı şeritlerinde bir gezintiye çıkaralım istedik. Kimisi manzarasıyla büyülüyor, kimisi doğal oluşumlarıyla insanı kendine hayran bırakıyor.

İşte içinizi ısıtacak 5 doğa harikası sahil şeridi!

 

 The Twelve Apostles (12 Havari Kayalıkları) – Avustralya

kayalık, doğa harikası, şnorkel, sörf,

12 Havari Kayalıkları’nda gün batımı…

 

The Twelve Apostles, Avustralya Port Campbell Milli Parkı’nda bulunan kalker kayalıklarıdır. Okyanus kıyısındaki bu kayalıklar Avustralya’nın en çok ziyaret edilen 3 doğa harikasından biridir.

The Twelve Apostles, rüzgâr ve dalgaların kayaları aşındırması ile meydana gelmiş doğal bir oluşum. İsmi ise 12 tane kayalık olmasından dolayı İsa’nın 12 yardımcısına atfedilmiş olmasından geliyor.

Üstelik hava şartlarına göre burada kanoyla dolaşmak, şnorkelle dalmak ve sörf yapmak gibi aktiviteler de gerçekleştirebilirsiniz.

Bazıları yıkılmış ta olsa 12 Havari Kayalıkları hala tüm ihtişamını koruyor.

 

Los Gigantes – İspanya

İspanya, okyanus, manzara, berrak, tatil

Huzurun adresi; Los Gigantes

 

Biraz sessizlik arıyor, okyanusun turkuazından ve berraklığından vazgeçemiyor, manzara izlemekten büyük keyif alıyorsanız Los Gigantes, Cap Blanc’ın birkaç kilometre uzağında sizleri bekliyor. Azgın denizlerin biraz üst tarafına konumlanmış kayalıklar sizlere eşsiz bir manzarayı izleme fırsatı sunuyor. Kanarya Adaları’ndaki La Gigantes keşfedilmeyi bekliyor.

İspanya için size en uygun uçak biletini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

 

 Amalfi Kıyısı – İtalya

 

İtalta, Unesco, manzara, seyahat, ulaşım,

Amalfi Kıyısı’nın şirin bir kasabası…

 

Siz hala Amalfi Kıyısı’nın eşsiz manzarasını görmediniz mi? Öyleyse çok şey kaçırdığınızı söylemek isteriz. Amelfi Kıyısı, şirin ve ufak kasabaları, limon ve zeytin ağaçları, masmavi koyları ile İtalya’nın romantizmine romantizm katan bir yer.

UNESCO tarafından koruma altına alınan Amalfi Kıyıları’nın ismi ise mitolojiden geliyor. Mitolojiye göre Amalfi, Herkül’ün aşık olduğu su perisinin adı. Amalfi, erkenden ölünce Herkül onu dünyanın en güzel yerine gömeceğine söz vermiş ve onun mezarı için buraya bir kasaba inşa etmiş.

Amalfi Kıyısı’nı görmek için sabırsızlanıyorsanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti alabilir, eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Legzira – Fas

Fas, dağ, macera, yolculuk,

Kemerli kızıl kayalıklar…

 

Klasik tatillerden sıkıldınız, biraz macera peşine düşüp farklı bir tatil yeri aramaya başladıysanız Legzira tam size göre! Legzira, vahşi bir tatil hayal eden gezginlerin ve şehrin durağanlığından uzaklaşmak isteyen yerlilerin uğrak noktası olan rüzgarlı bir kıyı şeridi.

Kıyı şeridinin ünü ise kızıl kayalıklı dağların kemerli bir şekilde biçimlenmesine dayanıyor.

 

Moher Uçurumu – İrlanda

 

manzara, uçurum, sahil

Ürpertici bir manzara; Moher Uçurumu

 

Moher Uçurumu, denizden 120 metre kadar yüksekte ve County Clare sahilleri boyunca 8 kilometre uzanıyor. Bir yandan kayalıklara vuran dalgaların şiddetini bir yandan ise rüzgarın uğultusunu ve martıların çığlıklarını duyarken metrelerce yüksekteki uçurumun tepesinde durabilmek ürpertici bir heyecan. Binlerce kuş türüne ev sahipliği yapan eşsiz doğal oluşumları ve su altı mağaralarını içinde bulunduran uçurum ününü sonuna kadar hak ediyor.

Kıyı şeridini dilerseniz uçurumun oradan dilerseniz feribotla gezebilirsiniz. Adrenalin dolu bir gezintiye çıkmak için hemen sitemizi ziyaret edebilir, ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

 

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>