Çeşme’nin En Güzel Plajları

Tatil deyince akla ilk gelen kesinlikle insanın içini ısıtan bir güneş, masmavi deniz ve altın sarısı kumlar oluyor. Ve tabii isteğe bağlı olarak sakinlik, huzur ya da eğlence… İşte tam bu noktada imdada yetişen “beach”ler tüm ihtiyaçların tek bir yerde karşılanmasına imkan sağlıyor.

Giriş ücretleri ya da yeme içme konusunda her ne kadar herkese hitap etmese de özellikle Çeşme, son dönemlerin gözde plajlarını ve beach clublarını içinde barındırıyor. Listemize göz atmadan önce eğer aklınızda ise Çeşme otobüs bileti fiyatlarımıza göz atabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız liste;

1. Fly-Inn Beach

okan's beach2

2500 kişilik kapasitesiyle Fly-Inn Beach, Çeşme’nin en gözde beachlerinden biri. Altınkum’da bulunan Fly-Inn Beach 36 bin metrekarelik alana kurulu ve içerisinde birçok restroran ve aktivite alanı barındırıyor. Dilerseniz akşam gerçekleştirilen partilere de katılabiliyor ve eğlencenin dibine vurabilirsiniz! :)

2. Paparazzi Beach

Paparazzi2

Aya Yorgi Koyu’ndaki Paparazzi Beach, adından da anlaşılacağı üzere her yaz ünlü akınına uğrayan bir mekan. Paparazzi Beach giriş ücreti haftaiçi 70 TL hafta sonu ise 100 Tl. Haftanın belirli günlerinde canlı müzik ve Dj partileriyle keyiflenebileceğiz mekan içerisinde birçok restoran, lezzetli yemekleriyle sizleri bekliyor.

3. Ilıca Plajı

cesme-ilica-plajlari

Tam 3 kmlik bembeyaz kumsalı ve sığı sularıyla Ilıca Plajı, Çeşme’nin en güzel plajlarından biri ve Şifne denilen bir beldede yer alıyor. Bu bölgede ayrıca kaplıcalar da bulunuyor. Yakınlarındaki Büyük Liman ve Paşa Limanı koylarıyla de her yaz binlerce tatilcinin ilgisini çeken Şifne, Çeşme’nin en ünlü merkezlerinden biri.

4. Boyalık Plajı

hb_b_24115208_l-b

Çeşme’nin bir diğer ünlü plajı ise Boyalık Plajı. 5 km uzunluğundaki bu plaj özellikle sakinliği ve huzurlu havasıyla ünlü. Hemen bitiminde bulunan Aya Yorgi Koyu ise özellikle bol rüzgarıyla sörfçülerin vazgeçilmez mekanlarından biri.

5. Dalyan Plajı

Çeşme’nin 5 km uzağında yer alan ve Kuzey -Güney rüzgarlarına kapalı bir halk plajı olan Dalyan Plajı  özellikle Mayıs ve Haziran aylarında harika oluyor denilebilir. Son olarak Altınkum ve Ceshme Plus Ilıca diğer ünlü Çeşme Plajlarından bir kaçı…

otobüs firmaları

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>