BU YAZ TATİLİNİZİ ANAMUR’DA YAPMAK İÇİN 6 SEBEP

Popüler beldelerimizden İzmir, Antalya ya da Muğla ve ilçelerinde tatil yapmaktan sıkıldınız ve bu yaz hem yeni yerler keşfetmek istiyor hem de güzel bir tatil için küçük bir servet ödemek istemiyorsanız size bir önerimiz var. Bu yaz tatil için adresiniz Anamur olabilir. Mersin’e bağlı Anamur sizlere huzurlu, keyifli ve daha ucuz bir tatil imkanı sunuyor. İşte, yaz tatilinizi Anamur’da geçirmek için geçerli 6 neden!

 

CARETTA CARETTALARLA YÜZEBİLİRSİNİZ

denizaltı, Caretta, deniz,

Caretta Caretta

Anamur, görebileceğiniz en berrak denizlerden biri olacaktır. Masmavi sulara kendinizi bırakıp serinliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Baktığınızda dibini görebileceğiniz tertemiz sularda siz yüzerken size Caretta Carettalar da eşlik edebilir. Plajlarının çoğunlukla kum olduğunu da söylemeliyiz.

 

YAYLALARINDA KAMP YAPABİLİRSİNİZ

Anamur, kamp, yayla

Anamur yayla yolu

Hem denizin, güneşin hem de doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız tatilinizin birkaç gününü de Anamur’da bulunan Kaş, Abanoz ve Akpınar gibi yaylalarda kamp kurarak geçirebilirsiniz. Yaz mevsiminin sıcaklığına yaylaların serinliği güzel bir çözüm olacaktır.

 

DRAGON ÇAYI VE ALABALIK KEYFİ

balık, deniz, manzara, dragon çayı

Dragon Çayı

Yaz mevsiminde serinlemek bizler için en büyük ihtiyaçlardan biri oluyor. İşte, bu noktada yardımınıza Dragon Çayı’nın buz gibi suyu koşuyor. Dragon Çayı’nda yüzmek dışında balık tutabilir, piknik yapabilirsiniz. Eğer balık tutma konusunda yetenekli değilseniz oradaki balık restoranlarının birinde kendinize alabalık ziyafeti verebilirsiniz.

 

MAMURE KALESİ

Anamur, kale, Mamure

Mamure Kalesi

Sadece deniz, kum, güneş bana yetmez ben tarihe de meraklıyım diyorsanız Anamur’da gezebileceğiniz tarihi yapılar da bulunuyor. Bunlardan biri de Mamure Kalesi. Günümüze kadar sapasağlam ulaşmış ender kalalerden birisi olan Mamure Kalesi, şehirden 4 km uzaklıkta bulunuyor. Deniz kıyısında bulunmasından dolayı da nefis bir manzaraya sahip.

 

ANEMURİUM ANTİK KENTİ

tarih, antik kent,

Anemurium Antik Kenti

Tarih severlere bir müjdemiz daha var. Anemurium Antik Kenti de Anamur’da bulunuyor. Mamure Kalesi’ni gezdikten sonra Anemurium Antik Kenti’ni de gezebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Bu arada yanınıza bikinilerinizi almayı unutmayın çünkü antik kentin yanında tertemiz, masmavi bir deniz sizi bekliyor olacak.

 

KÖŞEKBÜKÜ MAĞARASI

kosekbuku-astim-magarasi-2

Köşekbükü Mağarası

Alanya’da bulunan Damlataş Mağarası’ndan eksiği yok fazlası var Köşekbükü Mağarası’nın. Henüz o kadar popüler olamasa da Türkiye’de bulunan sayılı astım mağaralarından biri. Eğer astım hastasıysanız hem Anamur’da sakin bir tatil geçirebilir hem de Köşekbükü Mağarası’nda hastalığınıza çözüm bulabilirsiniz.

 

Anamur’u seçerek daha ucuz bir yaz tatili yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ucuz otobüs bileti satın alarak ise ulaşım masraflarınızı yarıya indirebilirsiniz.

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>