Arkadaşlarınızla keyifli bir tatil geçirmek için 9 öneri

Arkadaşlarla tatile çıkmak iyi bir fikir gibi görünse de sonradan oluşan sorunlarla hüsrana dönüşmektedir. Arkadaş grubuyla çıkılan tatiller de iki farklı sonuca ulaşılmaktadır. Ya arkadaşlığınızı iyi bir noktaya götürür pekiştirirsiniz ya da arkadaşlığınızı zedeler kötü izlenimler bırakırsınız. Tatilinizi eğlenceli hale getirmek için arkadaşlarınızla çıktığınız seyahat burnunuzdan gelebilir. Arkadaşlarınızla sorun yaşamadan iyi bir tatil geçirmek istiyorsanız; yola çıkmadan , otobüs biletinizi almadan bu yazımızı okumanızı öneririz.


 Dostluğunuzu pekiştirmek, uyumunuzu kötü anlaşmazlıklarla sonlandırmamanız  için 9 tavsiye…


- Para hakimiyeti
Tatilde konu paraya gelince tartışma başlıyor demektir. Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz yere uygun olarak bir bütçe planı yapmanızı öneririz. Ne kadar harcama yapacağınızı daha önceden gözden geçirirseniz tatil de arkadaşlarınızla gideceğiniz mekanlar arasında zıtlık yaşamazsınız.


- Bütçeleri ayırmak
Bir önceki konuda bütçeye değinmişken, seyahate çıktığınız zaman arkadaşınıza borç vermekten uzak durmanızı öneririz. Tatile başlamadan önce belirlediğiniz bütçenize sadık kalmanızı, ödemelerinizi de eşit bir şekilde ayırmanızı öneririz. Tükettiğiniz yemekten aldığınız birşeyin parasını “acaba ödedi mi, ödemedi mi” denmeyecek şekilde bölerek ödeyin. Bu şekilde ilerlemeniz otele ya da eve döndüğünüz zaman arkadaşınızla yapacağınız para alışverişi sonucundaki tatsız durumu veya konuşmayı önleyecektir


- Çoğunluğun kararına uymak

Arkadaşlarınız beach’e gitmek istiyorken siz antik kentleri dolaşmak istiyor olabilirsiniz, ama o an istediğiniz bir şeyi diretmemenizi öneririz. Bazen yaşam akışına bırakıp çoğunluğun kararında ilerlemektir. Unutmayın ki antik kente seyahatinizin diğer gününde de gidebilirsiniz.


 

- Gruplara dağılmak

Arkadaşlarınızdan bazıları gece eğlencelerini sabaha kadar sürdürmek isterken, bazıları da otele gidip uyumak istiyor olabilir. Seyahatinizin her saniyesini bir arada geçirmemek sizin içinde iyi olacaktır. Sadece gruplara dağılırken birilerinin yalnız kalmamasına dikkat etmenizi öneririz.


 

- Tatilde kendinize zaman ayırın

Tatile çıktınız diye 7/24 sosyal olmanız gerekmiyor. Arkadaşlarınız deniz girip güneşlenmeye ya da akşam çılgın partilere hazırken siz biraz dinlenmek isteyebilirsiniz. Bunda bir problem aramayın! Arkadaşlarınızla birlikte hareket etmediğiniz zaman suçluluk duygusu hissetmeyin. Biraz enerji depolayıp arkadaşlarınızı harekete geçiren kişi bile olabilirsiniz.


 

- Alkol ve sarhoşluk

Bu yazımızda tabii ki alkol kullanmayın, demeyeceğiz. Sadece alkolü fazla kaçırıp arkadaşlarınızla gereksiz tartışmalara girmemenizi, sabah baş ağrısı eşliğinde uyanmamanızı, planlamış olduğunuz dalış programınızı kaçırmamanızı önereceğiz.


 

- Kulaklığını yanına almayı unutma

İstenmeyen sesleri önlemek adına kulaklıklar birebir! Arkadaş grubuyla çıkılmış olan tatilinizde kulaklıklar yerini almalı. Yola çıkmadan önce kulaklığınızı çantanıza atıp atmadığınızdan emin olmanızı öneririz.


 

- Her zaman düşünceli davranın

Sorunları çözmek için her zaman empati yapın. Unutmayın ki, arkadaşınıza yakıştırdığını herhangi bir rahatsız edici tavırın sizde de bir benzeri olabilir. Hoşgörülü, sabırlı ve anlayışlı olup olayları o gözle incelemeyi deneyin. Sorunlar bu davranışlarınıza rağmen çözülmüyorsa, yapıcı bir şekilde davranışlarınıza devam eder sorunlarınızın üzerinden gelmeye çalışırsınız.


 

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>