ALTINOLUK’A GİTMEK İÇİN 5 NEDEN

Altınoluk, Balıkesir otobüs bileti, deniz, otobüs bileti

Altınoluk, Balıkesir

Altınoluk, Balıkesir’e bağlı küçük, şirin ve sıcak bir sahil kasabası. Balıkesir’e uzaklığı bir buçuk saat iken Edremit ile arasındaki mesafe yarım saat. Masmavi Ege Denizi ile bol oksijenli, yemyeşil Kaz Dağları arasında kalmış cennetten bir köşe Altınoluk. Yaz da iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlamışken henüz Altınoluk’a gitmeyenler ve tekrar gitsem mi diye düşünenler için bu yazımız. İşte Altınoluk’a gitmek için 5 neden!
Üstelik sitemiz üzerinden kampanyalı otobüs bileti satın alma fırsatı ile.

 

KAZ DAĞLARI

kasaba, oksijen, şifa, astım hastası, dağ,

Kaz Dağları

Büyük şehirler bizlere birçok avantaj sunarken bazı olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Bu olumsuzlukların başında da hava kirliliği geliyor. En azından yaz tatilinde temiz havaya, bol oksijene doyalım diyorsanız Altınoluk sizlere Kaz Dağları’nda nefes alma imkanı sunuyor. Altınoluk, astım hastalarının da sıkça ziyaret ettiği Kaz Dağları’nın çevresindeki en huzurlu kasabalardan biri.

 

DOĞAL YAŞAM

doğal, yürüyüş, doğa, naturel, kamp, yeşillik

Altınoluk’un sunduğu doğa yürüyüşü fırsatı…

Altınoluk, tüm kış boyunca işlerimiz sebebiyle uzak kaldığımız doğayla buluşturuyor bizleri. Eğer doğa ile iç içe olmayı özlediyseniz Altınoluk’ta sizleri yemyeşil bir doğa bekliyor. Her yerde zeytin ağaçları, istediğiniz zaman çıkabileceğiniz doğa yürüyüşleri, Kaz Dağları’nda yapabileceğiniz kamp sizleri bekliyor.

 

TERTEMİZ DENİZİ

tatil, deniz, sahil, plaj, yaz mevsimi

Altınoluk’un mavi bayraklı plajlarından bir kare…

Bir yerlerde insanlar denize girmeye başladı. Nerede mi? Tabi ki Ege Denizi’nde. Ege’de insanlar Nisan ayının gelmesiyle denize girmeye başlıyor ve Eylül ayının sonlarına kadar yüzmeye devam ediyor. Yazın hareket etmeye hal bırakmayan sıcaklarında Ege’nin buz gibi suları çare oluyor derdimize. Tek güzelliği suyun soğukluğu değil tabi ki aynı zamanda da çok berrak bir denizi var.
Altınoluk’ta 7 tane mavi bayraklı plaj bulunuyor. Bu, çocuklarınızla birlikte gönül rahatlığı ile temiz ve keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

 

ZEYTİN AĞAÇLARI

doğa, zeytin, ağaç, piknik, zeytin agaci

Zeytin ağaçları

Altınoluk’a adım attığınız andan itibaren her köşede sizlere huzuru, barışı, doğayı hatırlatan zeytin ağaçları ile karşılaşacaksınız. Zeytin ağaçları oldukça ender ve yüz yıllarca yaşayabilen ağaçlardır. Altınoluk’ta bulunan en yaşlı zeytin ağacının ise 3000 yaşında olduğu belirlenmiştir.

 

TARİHİ MİRAS

tarih, kültür, Ayvalık, Altınoluk, seyahat, yolculuk, deniz, manzara

Ayvalık Şeytan Sofrası

Doğal güzellikleri ile ilgi çektiği kadar tarihi güzellikleri de bulunan Altınoluk, tam 500 yıllık bir tarihe sahip. Altınoluk’taki Rum nüfusu 1820’li yıllara dayanıyor. Ayrıca Ayvalık ve Altınoluk’tan Yunan adalarını da kolayca görebilirsiniz. Bu yakınlık bir kültür alışverişine neden olmakla birlikte Altınoluk’u da tam olarak bir Ege şehri görünümüne kavuşturmuştur.
Çanakkale-Edremit yolunun üst kısımlarında yapılan kazılarda, Antandros Antik Kenti’ne ait kalıntılar bulunmuştur. Bu kalıntılar bizleri M.Ö. 8. yüzyıla kadar götürmektedir.
Ayrıca Altınoluk’a gitmişken Ayvalık Şeytan Sofrası’nı görmeden dönmeyin deriz. Muhteşem manzarası sizi büyüleyecektir.

 

Altınoluk’a gitmek için sizlere birçok neden daha sıralayabiliriz. Ege’nin muhteşem köy kahvaltısı, akşamları yürüyüş yapabileceğiniz çarşısı, fotoğraf çekmek için yakalayabileceğiniz bir sürü güzel kareyi içinde barındırması, lezzetli dondurmaları ve gezmek isterseniz Altınoluk’a yakın mesafede bulunan Yeşilyurt Köyü, Mıhlı Çayı, Assos, Behramkale, Hasan Boğuldu, Ören, Ayvalık, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı gibi birbirinden muhteşem yerlerin olması.
Altınoluk’u görmek için sabırsızlanıyorsanız sitemiz üzerinden indirimli otobüs bileti satın alarak yolculuk masrafınızı minimuma indirebilirsiniz.

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>