Adana’da Gizli Kalmış Bir Yer Var: Sarıçam

Akdeniz’in bereketli ve ihtişamlı topraklarından olan, tarihi ile değerini ikiye katlayan Sarıçam’ın bilinen ilk tarihi, MÖ 1000’li yıllara dayanmaktadır. Adana’nın ilçesi olan Sarıçam, içerdiği tarihi ve turistik yerler bakımından sık sık ziyaretçi akınına uğruyor. Sarıçam sahip olduğu toprak zenginliğinden dolayı tarihi boyunca dikkat çeken bir konumda yer almıştır. Tarihi boyunca Sarıçam’a çeşitli milletler tarafından değişik isimler verilmiştir. Ama günümüzdeki haliyle barındırdığı Sarıçam ormanlarından dolayı bu ismi almıştır.

adana

Derin bir geçmişe sahip olan Sarıçam topraklarında sırası ile Hititler, Asurlular, Babilliler, Bizanslılar, Emeviler ve Abbasilerin bu topraklarda hüküm sürdüğü bilinmektedir. Malazgirt Muharebesinden sonra Türk tarihi de başlayan Sarıçam, şu an ise bağlı bulunduğu Adana’nın en büyük ve merkez ilçelerinden biri olarak bizlere kendisini açıyor. Sarıçam üzerinde barındırdığı her topluluğa bereketini ve tüm güzelliğini sergilemiştir.

Sarıçam’a gittiğinizde dillere destan kampüsü ile Çukurova Üniversitesi’ne sadece bir doğa yürüyüşü için bile uğrayabilirsiniz. Adana’nın en özel ilçesinden olan Sarıçam’a kurulmuş olan Çukurova Üniversitesi Seyhan Nehri’nin kıyısındaki uçurum güzelliği ile sizleri büyüleyecektir. Eğer bahar aylarında Sarıçam otobüs biletiniz ile yola çıkmışsanız, etrafın rengarenk görüntüsüne hayranlık duyacaksınız. Fotoğraf makineniz yanınızda olsa iyi olur çünkü kırmızıdan mora, sarıdan maviye sizleri karşılayan doğa renkleri ile cümbüş fotoğraflar çekebilir, anılarınızı daha da ölümsüz hale getirebilirsiniz. Sarıçam otobüs biletiniz sayesinde hem Adana merkezden çok uzaklarda olmayacak hem de Sarıçam’ın doğası ile huzur dolacaksınız. Ruhunuzu dinlendirmek için bir de Sarıçam’ı denemelisiniz!

adanavarna

Sarıçam rengarenk doğası ve masmavi suları ile sizleri en kısa sürede büyüleyecektir. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Sarıçam’da huzur dolu bir dinlenmeye de lezzet dolu sofralara da hazır olun. Sebebi her ne olursa olsun, eğer Sarıçam’a yolunuz düşmüşse ister istemez lezzetli ve kimi bünyeler için ağır yemeklerle buluşmanız kaçınılmazdır. Burayı ziyaretinizde Adana Kebabı, Babagannuş, Yüksük Çorbası, Analı Kızlı Çobası’nı tadabilirsiniz. Ana yemeğin üstüne çeşitliliği ile dikkat çeken künefe, karsambaç veya bici bici gibi tatlılarla final yapabilirsiniz. Gurmeliğe giden yol olarak adlandırabileceğiniz bu rotayı eğer et yemek istemiyorsanız bile en azından şalgam içerek yani Adana’ya has bir lezzeti tadarak değerlendirebilirsiniz.

Adana’nın diğer önemli ilçeleri ile ilgili hazırlanmış yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilir ya da direkt olarak Adana Otobüs Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 1. Aladağ Otobüs Bileti
 2. Ceyhan Otobüs Bileti
 3. Feke Otobüs Bileti
 4. İmamoğlu Otobüs Bileti
 5. Karaisalı Otobüs Bileti
 6. Karataş Otobüs Bileti
 7. Kozan Otobüs Bileti
 8. Pozantı Otobüs Bileti
 9. Saimbeyli Otobüs Bileti
 10. Seyhan Otobüs Bileti
 11. Tufanbeyli Otobüs Bileti
 12. Yumurtalık Otobüs Bileti
 13. Yüreğir Otobüs Bileti

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>