20 TL’ye İstanbul’da Neler Yapılmaz ki!

Hayat git gide pahalılaşmaya başladı. İstanbul ise Türkiye’deki diğer şehirlere göre daha da pahalı… “Fazla param yok, evden dışarı çıkmak istemiyorum” diyenler yazıyı okumaya devam edin. Çünkü size öğrencilik zamanlarınıza taş çıkartıcak bir liste sunacağız. Ücretsiz müze zamanlarından tutun manzara eşliğinde yürüyüş rotalarına kadar birçok bilgiyi sizlere sunacağız. İstanbul’da 20 TL’ye yapabilceğiniz 10 farklı öneri ile sizlerin karşısındayız. İstanbul’da olanlar ve ziyaret edecekler için müthiş bir liste…


1-) Ücretsiz Müze Günlerini Takip Edebilirsin!

İstanbul’da bildiğiniz gibi birçok müze yerleri var. Bu müzeler birbirinden çarpıcı ve inanılmaz eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Veee İstanbul’daki önemli müzeler ziyaretçilerini çoğaltmak için bir günlerini ücretsiz olarak ayırmaktadır. Evet, evet yanlış okumadın! Pera Müzesi’ni her Cuma günü, İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni her Perşembe, Sabancı Müzesi’ni ise her Çarşamba ücretsiz ziyaret edebilmen mümkün! Artık sana kalan istediiğini beğenip alman! Cebindeki 20 TL ile müzelerden eser posterleri, defter, kupa, çanta, magnet gibi ürünlerden satın alabilirsin.


2-) Beyoğlu Terkos Pasajını Görmüş müydün? 

IMG_0324

“Tezgah karıştırmayı severim ama ürünler son moda ve kaliteli olsun.” diyenlerdensen Beyoğlu’ndaki pasajlar tam sana göre! Bay, bayan karışık birçok ürünü hatta gece kıyafetinden spor kıyafetlere, takılardan çantalara birçok ürüne ulaşabilceğiniz Terkos Pasajı’ndan kendinize 20 TL’ye takım bile yapmanız mümkündür.


3-) Yeşilçam Sinemasına Ne Dersin?

402307

Beyoğlu Yeşilçam Sineması vizyon filmlerinden sıkılmış sinema severlere farklı bir alternatif sunuyor. Bu sinema programında dünya sinemasından örneklere ve klasiklere yer vermektedir. İçeride sizi nostaljik bir atmosferin bekleyeceği bu sinemaya giriş ögrenciler için; 7 TL, tam için; 8 TL’dir.


4-) Galata’dan Tüm İstanbul’u Seyretmenin Tam Zamanı!

11289-ks-games-puzzle-1000-parca-galata-tower-on-sunset.jpg

Galata’dan İstanbul’a bir daha aşık olmaya ne dersiniz? Manzarasıyla harika bir görsel şölen sunduran Galata Kulesi’ne giriş öğrenci ve tamlar için aynı fiyat ne kadar mı? 6,5 TL! İstanbul’u seyretmeye doyamayacağınız Galata manzarası size iyi gelecektir.5-) Karnın mı Acıktı Haydi Eminönü’nde Balık Ekmek Keyfine!

Bir insanın hayatında mutlaka Eminönü’ne gidip balık ekmek yemesi gerekmektedir. Neden mi? Tüm ilçeye yayar kokusunu, iç geçirerek yürürsünüz yollarında ve dayanamaz gider bir balık ekmek yersiniz. Deniz kenarındaki teknelerde yapılan bu balık ekmeklerin porsiyonu 10 TL’dir.


6-) İstanbul Boğaz Turu Olmadan Olmaz!

8

İstanbul’da yapmanız gereken en büyük etkinliklerden biri de boğaz turudur. Şehir Hatlarının seferiyle Eminönü’nden kalkan vapur boğazı dolaşarak Anadolu Hisarı’na kadar gitmektedir. Kısa turlari için 10 TL olan bu vapurların uzun turu ise 15 TL ‘dir.


7-) Kanlıca Yoğurdu Yemeden Asla!

20476428_hcVJrCWCsNi2K7Dr7sJ6pwl2jqxXhOmCaW-0y79DDjM

Fiyat aralığı 10 – 20 TL arasında değişiklik gösteren Kanlıca Yoğurdu hastır ve özeldir. Farklı farklı birçok seçeneği bulabilceğiniz Kanlıca Yoğurtlarından en başarılısı bizce pudra şekerli olan yoğurttur. Seçeneklerin arasında ballı ve dondurmalı yoğurtta bulunmaktadır.


8-) Vintage Sever misin? Feriköy Pazarı Tam Sana Göre!

fft16_mf1454868

İkinci el kıyafetlerden antikaya kadar birçok ürünü bulabilceğin Feriköy pazarı, pazar günleri kurulmaktadır. Bu bit pazarındaki ürünlerin fiyatı her ürüne göre değişim göstermektedir. Genellikle ürünlerin fiyatı 5 – 20 TL arasında değişim göstermektedir. Yaka iğnelerinden fotoğraf makinalarına, kartpostallardan kitaplara kadar birçok ürünü bulabilirsin.


9-) Midye Dolma mı Nerede?

P1030735

İyi bir köşebaşı midyecisi buldun mu, bu iş tamamdır! Boyutlarına göre fiyat aralığı değişen midye dolmaların 50 kuruş ve 1 TL arasında fiyatları değişim göstermektedir.


10- ) Adalarda Bisiklet Turu Yapmadın mı? Hala Ne Bekliyoooorsun? :)

img_0357

Genellikle bahar mevsiminde tercih edilen bisiklet turu, sonbahar aylarında da tercih edilmektedir. Adalarda bisiklet kiralamanın bütçesi ise 15- 20 TL arasında değişim göstermektedir. Sıkı bir pazarlıkçıysanız 10 TL’ye bile kiralayabilirsiniz.


Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>