19 MAYIS’TA GİDİLEBİLECEK 5 YER

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı yaklaşıyor. Bu da çalışma hayatının yoğun temposundan sıkılan bizlere kısa bir mola hakkı tanıyor. Bu yıl 19 Mayıs, salı gününe denk geliyor. Haftasonu ile birleştirip kısa ve keyifli bir tatile çıkabilirsiniz. Biraz dinlenmeye ihtiyacım var diyorsanız işte, kaçamak yapabileceğiniz 5 il. Ayrıca sitemiz üzerinden kampanyalı otobüs bileti satın alabilir böylece tatilinizi daha hesaplı geçirebilirsiniz.

 

ANKARA

19 Mayıs, Anıtkabir, Ankara, Atatürk,Ankara otobüs bileti

Anıtkabir

Türkiye’nin başkenti Ankara, Anıtkabir’i içinde bulundurmasından dolayı 19 Mayıs’ta görülmesi gereken ilk yerlerden birisidir. Çoğu zaman Ankara’da gezilecek bir yer olmadığını duyarız ancak gerçek öyle değil. Çengel Han Rahmi Koç Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Etnografya Müzesi gibi gezebileceğiniz birçok müze; Karanfil Caddesi, 7. Cadde, Tunalı Hilmi Caddesi gibi gezip alışveriş yapabileceğiniz meşhur birçok cadde; Kuğulu Park gibi doğa yürüyüşü ve piknik yapabileceğiniz birçok park ve sayamadığımız diğer güzellikleri ile Ankara sizleri bekliyor. Üstelik sitemiz üzerinden ucuz otobüs bileti satın alabilirsiniz.

 

BURSA

Trilye, Bursa, Bursa ido bileti, Bursa otobüs bileti, manzara

Trilye, Bursa

Bursa, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olma özelliğinden dolayı o döneme ait çok fazla eserin bulunduğu bir şehir. Hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri ve yemyeşil doğası ile görülmeye değer bir şehir olan Bursa, haftasonu kaçamak yapmak için güzel bir alternatif. Bursa’ya giderseniz bunları görmeden dönmeyin: Cumalıkızık Köyü, Saltanat Kapısı, Yeşil Türbe, Tophane, Suuçtu Şelalesi, Ulu Camii ve Trilye… Elbette, Bursa saydıklarımızdan ibaret değil. Oraya gittiğinizde sizi bekleyen birçok güzellik var.

 

BALIKESİR

Balıkesir, Balıkesir otobüs bileti, ada, Cunda seyahati

Cunda Adası

Balıkesir, ülkemizdeki en popüler tatil yerlerinden birkaçını içinde barındırıyor. Mayıs ayının gelmesiyle birlikte havalar Balıkesir’de iyice ısındı. Yaz tatilinden önce mini bir bahar tatili fena olmaz diyorsanız Balıkesir sizin için doğru tercih olacaktır. Ayrıca berrak denizi dışında Cunda Adası, Kaz Dağı, Kuş Cenneti Milli Parkı gibi birçok doğal güzellik Balıkesir’de sizleri bekliyor. Sitemiz üzerinden indirimli otobüs bileti satın alarak daha ucuz bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

EDİRNE

Edirne köprü, köprü, ulaşım, Edirne otobüs bileti

Uzun Köprü

Edirne, Osmanlı’ya hemen hemen bir asır başkentlik yapmış bir şehir. Bu yüzden tarihi dokusu insanı oldukça etkiliyor. Edirne’de Selimiye Camii, Üç Şerefeli Cami, Sultan 2. Bayezid Camii, Muradiye Camii gibi birçok tarihi cami bulunuyor. Ayrıca görülmesi gereken müzeler, antik kentler, tarihi köprüler ve eğlenceli festivaller de Edirne’de sizleri bekliyor.

 

BOLU

Abant, Yedigöller, doğa, doğa seyahati, göl, Bolu otobüs bileti

Abant

Dört mevsim ayrı güzel Bolu’da. Böyle olunca Mayıs ayında da sizi cennet gibi bir Bolu karşılayacak. Doğal güzellikleri ile ünlü Bolu’ya gitmişken Gölcük, Abant, Yedigöller ve Kartalkaya gezilmeden dönülmez. Bolu’nun lezzetli yemeklerini de tatmadan dönmeyin deriz. Bolu’ya gitmek için sitemiz üzerinden ucuz otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Similar posts

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>